Алея Героїв Небесної Сотні
Алея Героїв Небесної Сотні Радіо Свобода

В Україні – День пам'яті Героїв Небесної Сотні

  Читайте по-русски
  Цей день 2014 року увійшов у новітню історію України як "кривавий четвер"

  В Україні – День Героїв Небесної Сотні. 7 років тому – 20 лютого 2014 року – відбулися найкривавіші події Революції Гідності. Цей день увійшов у новітню історію України як "кривавий четвер".

  Від 2015 року – 20 лютого стало офіційною жалобною датою. Адже саме цього дня відбулося жорстоке протистояння на Інститутській. Так званим "тітушкам", за вказівки тодішнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, видали зброю, набої, спецзасоби, світлошумові гранати, кийки та щити для придушення протесту.

  Крім цього по євромайданівцях працювали снайпери. Цілили в людей, які прикривалися дерев'яними щитами та пластиковими шоломами. Лише за один цей день загинули 47 мітингувальників і 157 були поранені.

  Наступного дня, 21 лютого, поки на Майдані Незалежності прощалися із загиблими – на Банковій тоді ще президент Віктор Янукович підписав з лідерами опозиції "Угоду про врегулювання кризи". Однак наступного дня – Янукович втік із власного маєтку в Межигір'ї.

  105 Героїв Небесної Сотні посмертно отримали звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно були нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

  Читайте також: Небесна Сотня поіменно: чим жили герої-майданівці і якими були їхні останні слова

  Попередній матеріал
  Під Офісом президента вимагали "завдати трьох ударів по російській агентурі"
  Наступний матеріал
  Знову понад 6 тисяч: в Україні зростає добовий показник захворюваності COVID-19
  Loading...