Несуть квіти і запалюють лампадки на місці масових розстрілів. У столиці вшановують Героїв Небесної Сотні на Алеї, названої на їхню честь. Біля каплиці поряд провели традиційну панахиду за загиблими.
До середмістя столиці прийшли учасники тих подій та родичі загиблих і потерпілих. Згадати сьомі роковини кривавих подій на Майдані зібралися і депутати, які під час кривавих подій були на боці учасників Революції Гідності. Вони поклали квіти на місці пам'яті загиблих. Родичі Героїв закликали політиків пам'ятати подвиг полеглих та не допустити повернення режиму, який призвів до трагедій.
"Хто б сюди не прийшов сьогодні, хай дивляться мені у вічі. До мене звертаються високопосадовці, мене обнімають, але я своєю присутністю нагадую їм про події, які відбулися із загибеллю мого чоловіка й усіх інших Героїв Небесної Сотні. Я пам'ятаю, і скільки зможу буду нагадувати – майбутнє можливе тільки з пам'яттю про минуле", – наголосила дружина Героя Небесної Сотні Віктора Швеця Тамара Швець.
Саме 18 лютого 2014-го розпочалися масові розстріли учасників Революції Гідності. Ранок того дня, який згодом назвали "чорний вівторок", почався з мирної ходи до Верховної Ради. Але все закінчилося масовими сутичками, штурмом барикад, зупиненням метро та перекриттям в'їздів до столиці. А спецпризначенці взялися за бойову зброю.
Це був перший день масових розстрілів учасників Революції Гідності. Унаслідок цього на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та в Маріїнському парку загинули 23 людей, сотні зазнали тілесних ушкоджень. Найкривавішим виявися ранок 20 лютого. Розстріли тривали дві години. Надвечір стало відомо про смерть 70 євромайданівців. Три дні від 18 до 20 лютого були найкривавішими під час Євромайдану.
За даними Міністерства охорони здоров'я, тоді загинули 82 учасників акцій. Іще понад шість сотень – постраждали.
Читайте також: До влади повернувся Антимайдан, але ми здатні захистити цінності Революції Гідності – Порошенко