Загиблі майданівці
Загиблі майданівці 5 канал

Як у Києві проходять сьомі роковини розстрілів на Майдані – включення

Читайте по-русски
Люди несуть квіти і зі сльозами пригадують події семирічної давності

Несуть квіти і запалюють лампадки на місці масових розстрілів. Від ранку у столиці вшановують Героїв Небесної Сотні на алеї, названій на їхню честь. До середмістя столиці прийшли учасники тих подій та родичі загиблих і потерпілих. Чи багато зараз людей на Майдані та Алеї Героїв, дізнавалася журналістка"5 каналу" Ірини Саєвич. 

Від самого ранку, попри холоднечу, на Алею Героїв Небесної Сотні активно приходять люди. Приблизно з 9-ї ранку почалися покладання біля меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні, потому відбулася поминальна панахида. Люди несли квіти і зі сльозами пригадували ті події. Прийшли зокрема родичі Героїв Небесної Сотні, які поклали своє життя на Майдані Незалежності.

"Я своєю присутністю нагадую їм про події, які відбулися: загибель мого чоловіка і всіх інших Героїв Небесної Сотні. Я пам’ятатиму, скільки зможу, і буду нагадувати. Майбутнє можливе тільки з пам’яттю про минуле", – розповідає дружина Героя Небесної Сотні Віктора Швеця Тамара Швець.

Дружина Героя Небесної Сотні Володимира Бойківа Наталія Бойків зазначає: "Мій чоловік тут загинув 18 числа і, звичайно, цей день для мене трагічний, для нашої родини. Ми приходимо сюди згадати, помолитися. Ми повинні своїми справами довести, що Майдан насправді зробив Україну сильною і незалежною".

На вулиці Інститутській потоками йдуть люди, ми спостерігаємо за тим, як перехожі зупиняються біля портретів, кладуть квіти, плачуть. До одного з портретів принесли вірш, у якому люди описали свої емоції, викликані подіями, які відбувалися на Майдані. Здебільшого ці люди також учасники Революції Гідності.

"Дуже важко забути, майже щороку я приїжджаю молитися за Небесну Сотню, за Україну. Події, що відбулися на Майдані, вони вже закарбовані до кінця життя", – каже учасник Революції Гідності Юрій Косован.

Читайте також: До влади повернувся антимайдан, але ми здатні захистити цінності Революції Гідності – Порошенко 

Попередній матеріал
Спалах коронавірусу: на Буковині школи переходять на дистанційне навчання
Наступний матеріал
Чи є сексизм в українській політиці та яка ситуація з грошима МВФ – "Дійові особи"
Loading...

Сьомі роковини розстрілів на Майдані: як у Києві вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні

До влади повернувся Антимайдан, але ми здатні захистити цінності Революції Гідності – Порошенко

"Характери Гідності": у Музеї Революції Гідности презентували десять нових відео-історій

Родини Героїв Небесної Сотні закликали Раду ухвалити постанову зі справедливою оцінкою подій Революції Гідності

Чому суд заборонив розповідати українським школярам про розстріли Небесної Сотні – ток-шоу "Країна"

У столиці пройшов Марш пам’яті білоруса Михайла Жизневського