Розстріли на Майдані, беркутівці
Розстріли на Майдані, беркутівці 5 канал

"Упізнав за рухами та протезом": в суді допитали ще одного таємного свідка розстрілів на Майдані

Читайте по-русски
Адвокати протестують – намагаються довести, що впізнати людину за зовнішніми ознаками на відео важко навіть фахівцям

Ще одного таємного свідка допитали в суді щодо розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. Свідок стверджує – впізнав беркутівця Олега Янішевського за рухами, а керівника спецроти Дмитра Садовника – за вадою руки.

Легендований свідок Петро Петренко – співробітник правоохоронних органів, який особисто знайомий з Олегом Янішевським та Дмитром Садовником. Іншої інформації про свідка не розкривають із міркувань безпеки. Він виходить на зв'язок "Скайпом" з іншої судової зали. Обличчя чоловіка не показують. Його голос змінено.

Свідок підтверджує, що впізнав Янішевського за рухами, властивим командирові. А Садовника він ідентифікував за протезом руки. Адвокати протестують і намагаються довести, що впізнати людину за зовнішніми ознаками на відео важко навіть фахівцям.

Захисник Олега Янішевського заявив: три провідні експертні установи на його запит відповіли, що не можуть надати послуги з упізнання людини за зовнішніми ознаками. Тим паче, цього не може зробити пересічна людина, переконаний адвокат.

"Це неможливо. Неможливо впізнати, ідентифікувати особу за розміром руки чи голови. Інакше кажучи, якщо в людини немає якихось особливих прикмет, наприклад, відсутня одна рука, чи нога, чи дві голови", – каже Стефан Решко, адвокат Олега Янішевського

Чи можна в такому разі визнати, що свідок упізнав Садовника – Решко не коментує. Прокурор Олексій Донський вважає, що під час допиту отримана дуже важлива інформація, як щодо Янішевського, так і щодо Садовника.

"Садовник є керівником підрозділу, безпосередньо тієї спецроти, до якої належать чотири інших обвинувачених. Тобто, крім Янишевського. Для нас це фактично додатковий доказ того, що саме цей підрозділ був задіяний до масових вбивств протестувальників 20 лютого", – розповідає представник обвинувачення.

Крім ексзаступника керівника київського "Беркута" Олега Янішевського, на лаві підсудних співробітники спецроти Сергій Зінченко, Сергій Тамтура, Олександр Маринченко та Павло Аброськін. Усі вони перебувають під вартою. А керівник спецроти Дмитро Садовник, якого суд відпустив під домашній арешт, утік з України. Третього легендованого свідка в суді планують допитати на початку вересня.

Ірина Шевченко, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
Вімблдон: Світоліна вперше в кар'єрі вийшла у півфінал найпрестижнішого турніру планети
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція
Loading...