Допит свідка
Допит свідка 5 канал

Прокурори задоволені: у справі "беркутівців" допитали важливих свідків – що з'ясували

Читайте по-русски
Допит свідків обвинувачення продовжать на наступному засіданні, яке відбудеться 13 червня

Трьох працівників управління державної охорони допитали у справі п'ятьох "беркутівців", яких обвинувачують у розстрілах на вулиці Інститутській. У суді слухали спецпризначенців, які упродовж лютого 2014-го несли службу в Кабінеті Міністрів.

Олександр прикриває обличчя. Така конспірація пов'язана з тим, що він досі працює в управлінні державної охорони. 20-го лютого 2014-го його разом з трьома колегами у складі снайперського спецзагону "Грім" відправили до будинку уряду, щоб за допомогою спеціальної оптики з'сувати, чи дійсно велася стрільба з готелю "Україна". Приміщення на останньому поверсі урядової будівлі, за словами свідка, було невдалим для спостереження, тож завдання виконати не вдалося.

"У нас, скажімо так, був достатньо пригнічений стан (чим був пригнічений?) взагалі загальною ситуацією в Києві, вбивствами масовими. Ну і те, що ми тут робимо. Ми спостереження не вели, вікна не відкривали. Вся наша зброя знаходилась у чохлах, ми її не діставали", – запевняє свідок Олександр, співробітник УДО.

Зв'язку з іншими підрозділами не було. Олександр каже, що бачив лише представників загону кримської "Альфи".

"Де вони розташовувались, мені відомо не було. Потім уже, після того, як ми спустилися з того приміщення в кабміні, ми чекали переходу в Адміністрацію з кількома – двома чи трьома – співробітниками, здається, ми разом переходили на Адміністрацію. Там ми зустрілися вперше. Казали, що "якщо будуть солдатиків валить, то будем валить і ми", – розповів Олександр.

Ще один свідок – Юрій Марченко. У лютому 2014-го був комендантом будівлі Кабінету Міністрів. Каже, що з кінця осені запровадили посилений режим охорони, а саме: тимчасове перебування в будинку уряду додаткових підрозділів правоохоронців, крім постійного закріпленого там підрозділу УДО. У силовиків була вогнепальна зброя, але її не застосовували, запевняє свідок.

"Почався вогневий контакт, відповідно, мої співробітники почули постріли. Нам вдалося шляхом діалогу уникнути будь-яких неприємностей і спроб захоплення будівлі уряду чи проникнення в будівлю уряду. Скрізь знайшлися адекватні люди", – каже Юрій Марченко, начальник охорони будівлі уряду (2014 рік).

Підтверджує слова Юрія Марченка і його заступник – Юрій Калашник. Він чув постріли і бачив убитих правоохоронців.

"Лейтенантик біжить, я питаю, що робити – він кричить: "Стріляють!" Хто? Звідки? Він шокований, кричить: "У нас два двохсотих!". Потім виходять по той бік Інститутської два співробітники в камуфляжі "Беркута", несуть на щиті третього – ноги звисають", – пригадує ексзаступник начальника охорони уряду Юрій Калашник.

Свідки заявили, що не бачили "беркутівців", які зараз перебувають на лаві підсудних. Не бачили й силовиків у чорному з жовтими стрічками.

"Сьогоднішні свідки не бачили безпосередньо протестуючих на вулиці Інститутській, не бачили, відповідно, і застосування вогню", – зауважив адвокат обвинувачених Стефан Решко.

Прокурори допитом задоволені. Важливою називають інформацію про те, що з сектору, де перебували свідки, жоден правоохоронець не стріляв. До того ж кулі, вилучені з тіл убитих, були випущені не зі зброї співробітників УДО. Крім того, прокурори вважають, що свідки довели факт відсутності координації між силовиками різних підрозділів.

"Ці пояснення мають значення саме безпосередньо до організації роботи, безпосередньо надання вказівок і використання вогнепальної зброї, коли для цього не було підстав", – наголосив прокурор ГПУ Яніс Сімонов.

Допит свідків обвинувачення продовжать на наступному засіданні, яке відбудеться 13 червня.

Анна Брикова, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
"Це насправді і є головна мета безвізу": Кулеба розповів про показовий випадок в аеропорту Франкфурта
Наступний матеріал
У столиці флешмобом "Пишаюсь українським паспортом" відзначили другу річницю безвізу – як це було
Loading...

"Видно потрапляння куль і смерть активістів": на суді у справі екс-беркутівців показали відео гарячих подій Майдану

Справа розстрілів на Майдані: перші вбивства на Інститутській вчинили беркутівці з Криму

Справа Щеголєва: у суді розповіли про зброю та гранати, що летіли в майданівців

Справа екс-командира львівського "Беркута": чому показати в суді відео побиття – зась

Суд у справі розстрілів на Майдані: як загинули Герої Небесної Сотні Царьок і Смоленський

Справа екс-беркутівців: суд дослідив відео слідчого експерименту