Дороги
Дороги 5 канал

Укравтодор представив електронну карту скарг – журналісти перевірили як це працює

Читайте по-русски
Застосунок дозволить подавати звернення кермувальників із точними координатами ям та показує де нині відбувається ремонт

Поскаржитися на вибоїну на дорозі – відтепер зможе кожен водій. Для цього просто знадобиться смартфон. Укравтодор розробив електронну мапу українських автошляхів і обіцяє реагувати на всі скарги. Застосунок дозволить не тільки подавати звернення кермувальників із точними координатами ям на дорозі, а й показує де нині відбувається ремонт. Це щоб водії могли оминути проблемні ділянки. Як працює додаток перевірив кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар.

"Ми не залишаємо громадян просто без інформації. Ми їм даємо чітке посилання", – каже Вадим Горюшко, директор ДП "Укрдорзв’язок".

На електронну мапу українських автошляхів.

"Проста річ, проста карта. Залишив заявку – щось зробили", – каже Олександр Кубраков, голова Укравтодору.

На мапі три важливі блоки: ремонт, що проводять на цій ділянці дороги, будівництво автошляхів, за якими відтепер можуть стежити українці, й найважливіший – водії подаватимуть скарги до Укравтодору, через будь-які проблеми на шляху.

Як працює електронна мапа "Укравтодору"? Для цього вам знадобиться мобільний телефон. В пошуковику маєте надрукувати "Map Укравтодор gov ua". І перейти за посиланням. Картою охоплена вся Україна. Наприклад, в Київській області є ось такі "знаки оклику" – жовтими та зеленими кольорами. Зокрема жовті – це ті звернення громадян, що обробляються працівниками "Укравтодору".

Зокрема, Володимир заявляє, що є загроза безпеці руху через шляхопровід. Це на перетині вулиць Заболотного та Столичного шосе. Наразі заявка в роботі. Там Укравтодор вирішує цю проблему.

Мапа є, але реакція дорожників поки що не така швидка. На момент нашого приїзду на місце працівників автодору ми не побачили.

Це жваве перехрестя вулиці Академіка Заболотого та Столичного шосе. А ось це проблема на яку скаржився пан Володимир. Дріт звисає із шляхопроводу і це вже загрожує безпеці дорожнього руху.

Шляховики зобов'язані реагувати на кожне звернення водіїв, запевняє їхній керівник. Проте безумовно, все залежить, як від складності самої заявки, так і кількості робочого персоналу на місці.

"Ми за це теж переживаємо. Але це залежить від типу заявки, якщо це стосується ремонтних робіт, то звичайно період може бути більший. Але якщо це стосується прибирання сміття на узбіччі – це інша зовсім справа", – каже Олександр Кубраков.

Новий застосунок починає освоювати вже активна учасниця дорожнього руху Анна.

Ями на українських дорогах водійка бачить частіше за розмітку. І навіть в столиці замість автошляхів подекуди – лише напрямки.

Тепер Анна може повідомити про дорожні проблеми працівників автодору. Для цього вона виконує кілька простих кроків: заходить на електронну мапу, фотографує яму і прикріплює її з геотегом, це щоб знали, де розташована ця вибоїна. Потім – вказати тип проблеми і надіслати.

Але цей застосунок можна використовувати лише на дорогах державного значення. А ось на невеликих місцевих публікувати звернення водіям не вийде.

Дороги
Дороги5 канал

"Волів би, щоб ця система стала національною і нею могли би користуватися всі місцеві органи влади, які можуть цей формат взаємодії з громадянами взяти за стандарт", – каже Вадим Горюшко.

Також на інтерактивній мапі відображається як виконаний ремонт на дорозі, так і той, що запланований найближчим часом. Тож водії зможуть об'їжджати проблемні ділянки. Щоправда, поки що ресурс гальмує.

Тільки з другої спроби кермувальник Віталій зумів відкрити електронну мапу Укравтодору. Розповів нам: застосунком задоволений, але є одна претензія.

"Це було б чудово, якби воно запрацювало в дійсності. Головне, щоб реагували", – каже Віталій Георгієв.

В Укравтодорі кажуть, наразі система ще не працює на свій "максимум". На це потрібно кілька тижнів. Для Анни та Віталія важливо, щоб їхні повідомлення напряму потрапляли до дорожників. Адже свої авта – вони люблять.

"Наші дороги пробивають машини, причому дуже суттєво", – скаржиться Віталій.

Мирослав Солонар, Василь Дендін, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Як Сівохо бухає з Пушиліним – хочу на це подивитись": Кондратюк про "платформу примирення"
Наступний матеріал
У Луцьку відпрацювали евакуацію через підозру на коронавірус: як усе відбувалося – сюжет
Loading...