ремонт доріг
ремонт доріг 5 канал

"Збудувати рекордну кількість доріг": скільки коштують амбітні плани "Укравтодору"

Читайте по-русски
Одним з важливих напрямків для ремонтників має стати автошлях між Решетилівкою Полтавської області та Дніпром

Зшити країну автодорогами. Таке гасло для своєї цьогорічної роботи обрали в "Укравтодорі". Обіцяють рекордну кількість нових та відремонтованих доріг – від 4 до 6 тисяч кілометрів. Ціна питання – до 85 мільярдів гривень. Сприяти цьому має найбільший дорожній фонд за всю історію незалежної України. Про дорожні плани урядовців розкаже журналіст "5 каналу" Петро Троць.

Щонайменше чотири тисячі кілометрів. Дороги державного та місцевого значення. Такі плани уряду та "Укравтодору" на 2020 рік із вдосконалення українських автошляхів.

"Мова не про ямковий ремонт, мова або про нове будівництво, або реконструкцію", – каже прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Чиновники кажуть – зшиватимуть Україну якісними дорогами. Одним з важливих напрямків для ремонтників має стати автошлях між Решетилівкою Полтавської області та Дніпром. Фінальна мета – зручне сполучення між Маріуполем та Києвом. Коштів на всі амбітні плани має вистачати, кажуть чиновники.

"Рекордний дорожній фонд, додаткові джерела фінансування, які ми плануємо залучити під державні гарантії. І третє – це буде додаткове джерело фінансування. Для нас воно буде – це загальний фонд", – розповідає голова "Укравтодору" Олександр Кубраков.

ремонт доріг
ремонт доріг5 канал

Безпека на дорогах – ще один напрям роботи. Зокрема – впровадження системи автофіксації порушень правил дорожнього руху. У Мінінфраструктури обіцяють, що з весни водіям почнуть надходити перші листи про штрафи. У лютому-березні система працюватиме в тестовому режимі.

"Завершуються останні підключення. Це будуть 30 камер на балансі "Укравтодору", які на дорогах державного значення будуть. Ще 20 камер – Київ, вони молодці, підключили. І якщо не помиляюся, трошки менше Одеса і Миколаїв. А так – чекаємо, що міста досить швидко тенденцію підхоплять, і ми матимемо ту тисячу, про яку ми говорили ще в минулому році", – заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Ще один напрям роботи – відкритість та інформативність. Чиновники обіцяють, що діяльність автодорожників можна буде відстежувати через інтернет.

ремонт доріг
ремонт доріг5 канал

Що "Укравтодор" уже зробив, а що ще має зробити – про це незабаром можна буде дізнатися з такої ось програми, яка поки що працює в тестовому режимі. Через неї можна подивитися, де велися або ведуться дорожні роботи. Або ж написати самому заявку на ремонт. Незабаром доступ до неї обіцяють зробити через сайт "Укравтодору".

Водії до оптимістичних обіцянок чиновників ставляться обережно. Кажуть, не вперше вже таке чують, і нарікають на якість роботи автодорожників.

ремонт доріг
ремонт доріг5 канал

Розпочнуть роботи не раніше березня – коли погода точно не заважатиме якості виконаних робіт.

Петро Троць, Ігор Костюк, "5 канал"

Попередній матеріал
Безсмертний: Планування зустрічі з Путіним – це заохочення агресора до подальшої агресії
Наступний матеріал
Армійці ЗСУ зафіксували на позиціях окупантів пересування БМП-2
Loading...