Пенсія
Пенсія strana.in.ua

Українцям спростили оформлення пенсій – Кабмін схвалив постанову про електронні послуги

  Читайте по-русски
  Відтепер пенсіонеру не потрібно буде самостійно збирати документи

  Під час засідання уряду 17 липня Кабінет міністрів України запустив послугу е-Пенсія, схваливши постанову про електронні послуги у сфері пенсійного забезпечення. Про таке повідомляє "РБК-Україна".

  Творці кажуть, що мета нововведення – оптимізувати роботу відомств та зменшити адміністративне навантаження для громадян.

  Крім того, у пояснювальній записці до проєкту вказано, що впровадження електронної взаємодії між органами Пенсійного фонду та іншими органами виконавчої влади дасть змогу використати потенціал 5-7 наявних електронних інформаційних реєстрів.

  "Враховуючи те, що в Україні близько 12 млн пенсіонерів, а також те, що є можливість подання заяв в електронному вигляді, суттєво зменшиться кількість громадян, які особисто відвідують органи Пенсійного фонду для подання документів. Відбудеться значна економія робочого часу працівників", – йдеться у тексті.

  Відповідно до ухвали, також знизиться адміністративне навантаження на громадян. Суттєво скоротиться кількість документів, які необхідно подавати для отримання пенсій, надбавок та доплат до них.

  Таким чином, якщо у громадянина виникає необхідність оформити пенсію, призупинити, перерахувати або відновити виплати, то необхідно буде звернутися до Пенсійного фонду з відповідною заявою. Там самостійно запросять усю необхідну інформацію про громадянина, яку відповідні відомства зобов'язані надати протягом трьох днів.

  Тобто пенсіонеру не потрібно буде самостійно збирати документи. За нього це зробить електронна система, за якою Пенсійний фонд отримає всю запитувану інформацію.

  Як повідомляв 5.ua, середня заробітна плата України в лютому 2019 року становила майже 8,4 тисячі гривень.

  Попередній матеріал
  Ще одна станція київського метро відмовилася від жетонів
  Наступний матеріал
  Трагічна ДТП на Одещині: 4 осіб загинуло, серед них – дитина
  Loading...

  Зростання пенсій: Розенко розповів, яким ще категоріям хочуть підняти виплати

  Від сьогодні в Україні збільшено мінімальну пенсію – хто ще отримуватиме доплату

  Стаж 30 років і більше: кому і на скільки підвищать пенсії з 1 липня

  Конституційний Суд скасував мінімальний вік для виходу на пенсію за вислугою років

  Середня зарплата в Україні становить 8,4 тисячі гривень – Пенсійний фонд

  Зростуть удвічі: Рева розповів про поетапне підвищення пенсій для військових і силовиків