Пенсійне посвідчення
Пенсійне посвідчення zn.ua

Зростання пенсій: Розенко розповів, яким ще категоріям хочуть підняти виплати

Читайте по-русски
Нова влада поки що не дала жодної відповіді на запитання, якою надалі буде пенсійна система і система оплати праці в Україні

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко. 

"Із 1 липня вже ця доплата буде відбуватися на постійній основі. І люди, які мають страховий стаж: жінки – не менше 30 років, а чоловіки – не менше 35 років, – у них пенсія буде не нижче 2 тисяч гривень. Я не хочу сказати, що це ідеальне рішення, бо це все-таки елемент зрівнялівки, але тим не менше, це хоча б якийсь крок із вирішення цієї ситуації. Бо правильно було б внести зміни у базовий закон про обов'язкове державне пенсійне страхування. Але ми бачимо, що Верховна Рада сьогодні уже знаходиться у передвиборчому періоді, і її працездатність зведена до мінімуму. І тому ми вирішили прийняти рішення, що знаходиться в межах компетенції уряду. Воно обійдеться приблизно в 3,5 мільярдів гривень в цілому до кінця року, адже – ще раз наголошую – це буде постійна щомісячна виплата, а не одноразова", – сказав Розенко.

Він також сказав: "У нас є прогноз доходів Пенсійного фонду України. Ми отримаємо додаткові ці кошти, і це підвищення піде без збільшення бюджету Пенсійного фонду України, тобто в межах тих коштів, які Пенсійний фонд реально підтримує".

Він також розповів, які ще категорії, яким варто було б переглянути пенсію: "До кінця все-таки не вирішено питання для людей із великим стажем і малими зарплатами. Все-таки це треба зробити за рахунок внесення змін до законодавства. Думаю, що наступна ВР мала б це питання розглянути. Третє питання – чорнобильці. Ми в боргу перед ними. І ми зараз підвищили пенсії цим урядовим рішенням інвалідам-чорнобильцям, але в цілому учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС. Але все-таки рівень їхнього пенсійного забезпечення – невеликий. Ще питання – пенсії по інвалідності. Вони теж дуже маленькі. І якщо зважати, що ці люди найбільше грошей використовують для лікування й реабілітації, то на цю категорію наших співгромадян нам потрібно звернути особливу увагу. І плюс військові пенсіонери – ми їм не до кінця зробили перерахунок пенсій, і наступний перерахунок для них буде відбуватися з 1 січня 2020-го року. Тому колосальна кількість проблем стоїть перед Пенсійним фондом України щодо збільшення пенсій та покращення життя українців. І дуже хотілося б, щоб це робилося швидше".

Розенко також висловив своє занепокоєння тим, що, на його думку, нова влада недостатньо уваги приділяє соціальному захисту населення. Тобто у Зеленського про це не говорять і не кажуть, як збираються  розвивати цей сектор.

"Складається ситуація, коли простих людей це питання надзвичайно хвилює, а нова влада жодної відповіді на питання, якою буде пенсійна пенсійна система і система оплати праці в державі, система соціального захисту – на ці питання жодної немає", – сказав віцепрем'єр.

Як повідомляв 5.UA, з 1 липня в Україні збільшили мінімальну пенсію.

Попередній матеріал
Вимоги різні, але об'єднує невдоволення діями – відео протесту під Офісом президента
Наступний матеріал
"Цей захід не про політику, він є символом боротьби з ворогом", – Герой України щодо скасування параду
Loading...