Україна та Євросоюз
Україна та Євросоюз radiosvoboda.org

Українці відзначають День Європи: які заходи заплановані і де

  Читайте по-русски
  У Києві 18 травня церемонія відкриття Дня Європи розпочнеться о 13:00 за участю керівництва держави

  У суботу, 18 травня, в Україні відзначають День Європи - як день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. Це свято відзначається в нашій країні на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента "Про День Європи", інформує "5 канал".

  Варто зазначити, що в Україні День Європи святкують щорічно кожної третьої суботи травня, а в країнах Європейського Союзу – 9 травня. Прикметно, що Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається це свято. Цього дня традиційно відбувається багато різноманітних тематичних заходів у столиці та інших українських містах.

  Зокрема, у Києві 18 травня о 13:00 розпочнеться церемонія відкриття Дня Європи за участю керівництва держави, столиці, Представництва ЄС в Україні, держав-країн членів ЄС, акредитованих в Україні.

  Як повідомляють у КМДА, цього року темою свята обрано 1000-річчя з початку правління Великого князя Київської Русі-України Ярослава Мудрого. Його доньки, королеви країн Європи, символізуватимуть експозиції європейських країн на Михайлівській площі.

  Серед заходів, які плануються на День Європи, також:

   • просвітницький проект "Ренесанс Острозької академії в європейському контексті", який продемонструє нерозривність європейських гуманітарних традицій з українськими.  
   • У парку Тараса Шевченка відбудеться фестиваль "ГБ Фест" у рамках інформаційної кампанії Громадського бюджету 2020 року. На цьому заході киян інформуватимуть про інструменти взаємодії між громадою і владою, а також презентують результати проектів, які вже були реалізовані в столиці.
   • На Співочому полі в Печерському ландшафтному парку цього дня відбудеться 14-й міський конкурс серед випускників 11-х класів "Київський вальс -2019".
   • Також відбудеться Moto Open Fest, який розпочнеться автопробігом від Хрещатика до острова Муромець.
   • Фестиваль продовжиться рок-концертом, хед-лайнером цього року буде британський рок-гурт Nazareth.
   • На Контрактовій площі на Подолі 17 та 19 травня відбудеться Національно-культурний фестиваль "Київ Клезмер Фест", присвячений клезмерській жанровій музиці, її впливу на європейські музичні сцени.
   • Оскільки День Європи в цьому році проводиться в День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу у 1944 році, то 12-й годині на Михайлівській площі відбудеться хвилина мовчання.

  Попередній матеріал
  Зеленський: Вірю, що ми звільнимо батьківщину кримських татар від окупації РФ, хай яким довгим буде шлях до повернення Криму
  Наступний матеріал
  В Україні вперше відзначають День резервіста
  Loading...