Вконтакте
Вконтакте cont.ws

Український сегмент "ВКонтактє" набуває дедалі більшого проросійського спрямування і підтримує Зеленського – дослідження

Читайте по-русски
Дослідження було проведене в рамках ініціативи ГО "Інтерньюз-Україна" – UkraineWorld – у період з 1 листопада 2018 р. до 14 лютого 2019 р. за допомогою Neural Networks і методів Artificial Intelligence

До різних кандидатів на українських президентських виборах користувачі українського сегмента "ВКонтакте" ставляться по-різному. Але щодо всіх діє один і закон: негативу завжди більше, ніж позитиву. Про таке свідчать результати дослідження "Русский мир" та вибори в Україні: про що говорять у "ВКонтакте", оприлюдненого громадською організацією "Інтерньюз-Україна".

Так аналітики дослідили 1 млн профілів українського сегмента VK та майже 10 млн постів, щоб зрозуміти: що тут відбувається напередодні президентських виборів в Україні.

Результати дослідження показали, що ТОП-10 веб-сайтів, статті яких щодо українських виборів перепощують в українському сегменті "ВКонтакте"  – це переважно, за винятком YouTube, сайти проросійського чи сепаратистського спрямування, а саме: news-front.info, rusvesna.su, politdnr.ru, nahnews.org, ukraina.ru, politnavigator.net тощо.

Російська пропаганда ВКонтакте
Російська пропаганда ВКонтактеinternews.ua

ТОП-10 груп і сторінок, пости яких щодо українських виборів перепощують в українському сегменті "ВКонтакте" – це також переважно сторінки сепаратистського чи проросійського спрямування.

Російська пропаганда ВКонтакте
Російська пропаганда ВКонтактеinternews.ua

До різних кандидатів на українських президентських виборах користувачі українського сегмента "ВКонтакте" ставляться по-різному. Але щодо всіх них ставлення переважно негативне.

Володимир Зеленський – єдиний з-поміж українських кандидатів, щодо якого суворі користувачі "ВКонтакте" висловлюють хоча б якийсь позитив: 26% згадок про Зеленського – позитивні.

Однак навіть щодо нього негатив переважає: 32% згадок про нього – негативні. Співвідношення позитиву та негативу в Зеленського краще, ніж в інших – але навіть це не врятувало його від потоків образ.

Чинному українському Президентові дістається вся "ненависть світу" від користувачів українського сегмента "ВКонакте": 67,5% негативних постів припадають саме на нього

Образливі прізвиська щодо нього виходять за межі навіть найсміливішої фантазії: "Пациент-2019", "русофоб Порошенко", "Кровавый украинский кондитер", "кровавая марионетка", "Петро Рошенович", "потрошенко", "попрошенко", "главарь церкви". І це тільки деякі з найм’якіших епітетів.

Загалом головний меседж як усієї російської пропаганди, так і в українському сегменті "ВКонтакте" – про те, що Україна – це "невдала держава", що вона скоро "завалиться", що її насправді немає, і що все незабаром потоне в хаосі. Так само процвітають й інші типові меседжі: про "українців-фашистів", про згубність євроатлантичної інтеграції і про позитивність російського напрямку.

Російська пропаганда ВКонтакте
Російська пропаганда ВКонтактеinternews.ua

Зазначається також, що перше місце за кількістю активних профілів "ВКонтакте" посідає Донецька область. Друге – Дніпропетровська. Третє – Київ. Від Луганської області (четверте місце) не надто відстає Харківська та Одеська.

Попередній матеріал
Центр Разумкова визначив рейтинг довіри до суспільних інститутів і кандидатів у президенти
Наступний матеріал
На фронті неспокій: ворог випустив майже 120 арт-боєприпасів по позиціях ООС
Loading...

"Слухайте, це вовк в овечій шкурі": Порошенко порівняв роботу українських і російських ЗМІ під час виборів

Сюжет на "Росія-24": у ЗСУ підтвердили, що прапорщик переїхав на окупований Донбас

Українці отримують фейкові смс про "Майдан 3.0" – що варто знати

В Україну не пустили партію книг з РФ: серед них Булгаков і серія посібників з психології

"Спротив Київській хунті": в жителя Луганщини виявили міні-арсенал і листівки з пропагандою

Які два головні фейки розповсюджують про новий законопроект про мову – Сотник