затримання
затримання Facebook / Національна поліція України

Спецоперація "Месники": у Молдові затримали найманців "Вагнера", причетних до військових злочинів рф

Читайте по-русски
Під час міжнародної операції вилучені докази, що підтверджують участь затриманих у боях на боці росії в Україні

Спільна операція правоохоронців України та Молдови привела до затримання трьох громадян Молдови, які брали участь у бойових діях на боці росії, зокрема в складі приватної військової компанії "Вагнер", батальйону "Сомалі" та інших незаконних збройних формувань так званих "днр" та "лнр". Найманці були активними учасниками важлививх етапів війни, зокрема битви за Донецький аеропорт, захоплення Бахмуту та створення Дебальцевського котла у 2014–2023 роках.

затримання
затриманняFacebook / Національна поліція України

Операція проводилася в рамках міжнародної поліцейської кампанії "Месники", в якій правоохоронці двох країн провели понад 50 обшуків за місцями проживання фігурантів. Були вилучені важливі докази, включаючи документи, комп'ютерна техніка, мобільні телефони з листуваннями, фотографіями та відео, що підтверджують вербування та участь у бойових діях на території України.

затримання
затриманняFacebook / Національна поліція України

Затриманим уже повідомили про підозру за участь у збройному конфлікті та воєнних злочинах, передбачених кримінальним кодексом Молдови. Суд наразі обирає запобіжний захід для фігурантів. Їм загрожує до десяти років ув'язнення.

затримання
затриманняFacebook / Національна поліція України

Ці затримання є лише першими з 85-х ідентифікованих молдовських громадян, які воювали на боці росії. Водночас слідчі Нацполіції України відкрили спеціальне кримінальне провадження для документування всіх фактів вербування, навчання та участі в бойових діях проти України. Інформація про цих осіб уже передали до компетентних органів Молдови, де розпочали нові досудові розслідування.

затримання
затриманняFacebook / Національна поліція України

Очільник Національної поліції України Іван Вигівський наголосив, що понад 200 поліцейських з двох країн працювали над документуванням злочинів, які скоїли загарбники. Вигівський також звернув увагу на потребу створення міжнародної бази даних про воєнних найманців, щоб протистояти цьому небезпечному явищу на глобальному рівні. Він підкреслив, що створення таких приватних військових кампаній росією спричиняє серйозні ризики для стабільності в Європі, зокрема для боротьби з організованою злочинністю та дестабілізацією обстановки в суспільствах країн ЄС.

Читайте також: поліція Львівщини та СБУ викрили організовану злочинну групу, що привласнювала кошти клієнтів банків

Дивіться також:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.



Попередній матеріал
США, Україна та росія зустрічаються в Мюнхені: чого очікувати – відео
Наступний матеріал
Санкції проти Порошенка на фоні можливих виборів в Україні мають вигляд політичної помсти – CNN
Loading...