Мюнхенська конференція
Мюнхенська конференція 5.ua

США, Україна та росія зустрічаються в Мюнхені: чого очікувати – відео

Читайте по-русски
У Вашингтоні не відкидають навіть можливості відправки американських військових до України

У Мюнхені збираються представники США, України та росії. Головна тема – покласти край війні росії проти України. Офіційно москву на конференцію не запрошували, але за лаштунками вже говорять про можливі контакти. Позиція України залишається незмінною: без гарантій безпеки і суверенітету говорити з росіянами немає про що. Докладніше – у сюжеті нашого Єгора Голівця.

Українська безпека знову на порядку денному, і кожен рух тут – на вагу золота. Мирні переговори начебто рухаються, але питання в тому, хто і на яких умовах готовий говорити. Київ наполягає: без узгодженої позиції із Вашингтоном і європейськими союзниками до прямих контактів із москвою не дійде. Натомість Трамп дає сигнали про можливі поступки. Мовляв, переговори з росією на часі, але за яких умов? – поки невідомо:

"У Мюнхені відбудеться зустріч. Там буде росія і наші люди. Україну, до речі, теж запросили. Я не знаю точно, хто буде від кожної країни. Але це люди високого рівня від росії, України та Сполучених Штатів".

Не минулося без курйозу: літак держсекретаря Марко Рубіо, який прямував до Мюнхену, повернувся назад до США через технічні проблеми. Офіційною причиною назвали проблему з лобовим склом. Нині Рубіо пересідає на інший літак і вже на ньому прилетить до Німеччини. Поки невідомо, чи встигне він на заплановану зустріч із Володимиром Зеленським та іншими посадовцями.

І хоча офіційно переговори ще не почалися, це не дає підстав для оптимізму. Паралелі з Мюнхенською угодою 1938 року, коли Великобританія і Франція намагалися задовольнити Німеччину за рахунок Чехословаччини, дуже чітко відстежуються. Тоді країни намагалися уникнути війни, але це призвело до більшого конфлікту. Сьогодні ж спроби домовитися без участі самої України можуть мати такі ж наслідки.

Тим часом у Вашингтоні не відкидають навіть можливості відправки американських військових до України, якщо росія не піде на угоду. Це ставить додатковий тиск на кремль, але чи призведе це до реальних поступок – поки не зрозуміло.

"Варіант відправки американських військ в Україну, якщо москва не зможе вести переговори в дусі доброї волі, залишається "на столі". Є економічні важелі впливу, є, звичайно, і військові важелі, які США можуть використати проти путіна. Американський президент не збирається йти на зустріч із заплющеними очима. Він скаже: "Все на столі, укладімо угоду". Ще занадто рано говорити про те, яка частина території країни залишиться в руках росії або які гарантії безпеки США та інші західні союзники можуть запропонувати Києву. Є певна кількість формулювань, конфігурацій, але ми справді дбаємо про те, щоб Україна мала суверенну незалежність", – зазначив віцепрезидент США Джей Ді Венс. 

На безпекову конференцію приїдуть понад 60 очільників країн та урядів та понад 100 міністрів. Серед важливих – очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, Канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент франції Емануель Макрон та велика делегація із сполучених штатів.

На конференції вже обговорили питання українського членства у НАТО. Сполучені Штати наголошують, що НАТО має більше відповідати за свою безпеку і спільно з європейськими країнами вирішувати проблеми на континенті, зокрема, на сході. Однією з тем обговорення буде й питання допомоги Україні та можливі шляхи досягнення мирного врегулювання конфлікту з росією.

"Європа активізується, європейська частина НАТО активізується. Це має бути зроблено. Ми повинні витрачати набагато більше. Ми також повинні обговорити темпи розвитку оборонної промисловості. Ми не встигаємо за росіянами чи китайцями. І, звичайно головне питання конференції – Україна. І як її привести Україну до тривалого миру", – вважає генсекретар НАТО Марк Рютте.

Зеленський повідомив, що він готовий навіть на військовий контингент, що складається з українців, якщо буде потрібне озброєння. Водночас він зазначив, що Україні необхідні західні союзники, і в нього є карта, де можливо розташувати 110 тис. солдатів, які можуть брати участь в миротворчих операціях.

Президент України також підкреслив, що найближчим часом відвідає Об'єднані Арабські Емірати, Саудівську Аравію та Туреччину, хоча з росіянами не буде жодних зустрічей.

Єгор Голівець, "5 канал"

Як повідомляв 5.ua, Трамп заявив, що представники України, США та рф зустрінуться в Мюнхені.

Нагадаємо, Голова Пентагону заявив, що швидкий поштовх до миру та переговори з путіним не є зрадою України.

Читайте також: літак з держсекретарем США екстрено повернувся до Вашингтона – чи вплине це на зустріч у Мюнхені.

Дивіться також відео за темою:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Попередній матеріал
"Авторитаризму і диктатури не буде!": військовий Бойко висловив підтримку Порошенку
Наступний матеріал
Спецоперація "Месники": у Молдові затримали найманців "Вагнера", причетних до військових злочинів рф
Loading...
Мюнхенська конференція з безпеки: Зеленський вийшов до журналістів – стрім

Мюнхенська конференція з безпеки: Зеленський вийшов до журналістів – стрім

Мюнхенська конференція з безпеки 2025 – стрім

Мюнхенська конференція з безпеки 2025 – стрім

Літак з держсекретарем США екстрено повернувся до Вашингтона – чи вплине це на зустріч у Мюнхені

Літак з держсекретарем США екстрено повернувся до Вашингтона – чи вплине це на зустріч у Мюнхені

Представники України, США та рф зустрінуться в Мюнхені – Трамп

Представники України, США та рф зустрінуться в Мюнхені – Трамп

Мюнхенська безпекова конференція-2025: Порошенко візьме участь у заході на запрошення голови MSC

Мюнхенська безпекова конференція-2025: Порошенко візьме участь у заході на запрошення голови MSC

Петро Порошенко візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції

Петро Порошенко візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції