info-mir.com.ua

У Верховній Раді пропонують зменшити пенсійний вік для певної категорії жінок

  Запровадження відповідного закону, за задумом авторів, має бути додатковим стимулом для жінок народжувати дітей

  У Верховній Раді зареєстрували законопроект, в якому пропонується надати право дострокового виходу на пенсію жінкам, які народили та виховали трьох і більше дітей. Про це повідомляє УНІАН.

  Як зазначається, проект закону підготували народні депутати з "УКРОПу" – Тарас Батенко, Ірина Констанкевич, Валентин Дідич, Олександр Шевченко, Олександр Дубінін, Віталій Купрій, Андрій Денисенко та Віктор Шевченко.

  В разі його ухвалення багатодітні жінки матимуть право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 55 років та за наявності не менше 20 років страхового стажу. "Наша ініціатива має соціальний характер. Ми хочемо, щоб суспільство звернуло увагу на жінок, які народили та виховали трьох і більше дітей. Нині потрібно підтримати інститут сім’ї, роль жінки-матері. Крім того, ці жінки часто поєднують сім’ю та роботу, тому заслуговують на право раніше вийти на відпочинок", – пояснила Ірина Констанкевич.

  Крім того, автори проекти переконують, що запровадження цієї норми буде додатковим стимулом для жінок народжувати дітей.

  Законопроект передбачає, що норма про достроковий вихід на пенсію не поширюватиметься на жінок, які ухиляються від виконання своїх обов'язків з виховання дитини чи позбавлені батьківських прав, жорстоко поводяться з дітьми, вдаються до їх експлуатації, страждають на хронічний алкоголізм чи наркоманію, мають непогашену судимість за вчинення умисного злочину.

  Крім того, не зменшуватимуть пенсійний вік також матерям, чиї діти вчинили умисний злочин. 

  Дивіться такожЛюдяність у безлюдяний час: як самотні та полишені отримують можливість повноцінно жити

  Попередній матеріал
  Екс-боєць АТО розповів, хто залишився на передовій з 6-ї хвилі мобілізації
  Наступний матеріал
  МЗС Естонії викликало посла РФ через порушення повітряного простору

  Як пенсіонерки ходили до ЖЕДу "вибивати" опалення в оселях

  Мінсоцполітики розробляє законопроект щодо осучаснення пенсій

  Кабмін обіцяє призначати пенсії за 15 хвилин

  Данилюк розповів, чи відбудеться підняття пенсійного віку у найближчий час – інтерв'ю