5 канал

Людяність у безлюдяний час: як самотні та полишені отримують можливість повноцінно жити

Самотнім пенсіонерам по всій країні не втратити надію допомагають соціальні працівники "Домашньої опіки"

В Україні вже 17 років поспіль діє соціальна програма "Домашня опіка", якою вже скористалися понад тринадцять тисяч українських пенсіонерів. Соціальні працівники з фаховою освітою допомагають своїм підопічним і ін'єкції зробити, і про життя поговорити. Крім того, небайдужі купують продукти та оплачують комунальні послуги для самотніх людей.

Для багатьох людей, що втратили рідних, соціальний працівник – це майже родичка, яка завжди вислухає, розрадить та допоможе вирішити будь-яку проблему: від медичного патронажу до побутових потреб.

"Вона мені і поприбирає, і вікно заклеїть, і підігріє на кухні щось, і подасть", – каже 74-річна підопічна Людмила Купріян.

Соцпрацівник через півміста поспішає до своїх підопічних. Так, самотня Ганна Прищенко майже не бачить і взагалі не виходить із дому, але соціальний працівник – її єдина помічниця.

"Вона мені як член родини. Я дуже поважаю Танюшу, я її люблю. Ми з нею зідзвонюємося. Я прошу її – Танюша, мені дуже потрібна ваша допомога. І вона, як ми домовляємося, прибігає та одразу все закуповує", – розповідає підопічна Ганна.

Тетяна Вавриш за освітою медик. Нині навчається на курсах психотерапевтів. Уже сім років вона опікується літніми киянами і має 15 підопічних.

"Мені подобається це робити, і я відчуваю, що не задарма проживаю це життя. Я бачу, що потрібна цим людям, дуже до них звикаю, і кожна втрата, кожна смерть – це наче рідна мені людина пішла", – каже соціальний працівник Тетяна Вавриш.

В Україні живуть 740 тисяч самотніх людей. Альтернативою державним органам соцзахисту для них є благодійна соціальна програма "Домашня опіка", яка залучає понад 80 опікунів у дванадцятьох містах.

Звернутися на гарячу лінію програми "Домашня опіка" може кожен самотній пенсіонер. Часто допомога соціальних працівників – єдина можливість для літніх людей залишитися вдома, а не в лікарняному стаціонарі чи притулку.

Леся Головата, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Як замерзає Теплодар: журналісти з'ясовували, чому у місті і досі не ввімкнули опалення
Наступний матеріал
Хлопець, який стрибнув під потяг у метро, грав у столичному футбольному клубі – ЗМІ

Єдиного електронного реєстру пенсіонерів в Україні немає – представник Пенсійного фонду

Гройсман нагадав, що з 1 грудня 2017 року мінімальні пенсії мають зрости на 10%