Літаки, крилаті ракети, безпілотники та різного виду наземні цілі – десятки ворожих об'єктів були знищені однією людиною – льотчиком Валентином Коренчуком. Він один із пілотів легендарних "Привидів Києва". Військовослужбовець загинув під час виконання бойового завдання. В останню путь його провели у Києві. Журналіст "5 каналу" Олександр Карамушка був на церемонії прощання.
Літак пролетів у небі над Києвом – ці кадри відзняті 24 лютого 2022 року. Повітряний бій у небі над Київщиною. Тоді це було чимось поза межами реальності. І більше нагадувало бойовик. У перший тиждень Великої війни в мережі дедалі більше з'являлося подібних відеороликів. У народі почала зароджуватися легенда про героя-льотчика. Йому навіть дали назву "Привид Києва". Пілот МіГ-29. Він збив близько шести ворожих літаків у небі над Київщиною. Повітряні сили України заперечили причетність цієї легенди конкретно до однієї людини. Назвали її збірним образом пілотів 40-ї бригади тактичної авіації, які боронили Київщину. Одним із них був Валентин Коренчук. Він загинув 27 квітня. У бою – як воїн.
Церемонію прощання провели у Києві. Відспівали Валентина Коренчука у Михайлівському Золотоверхому соборі.
"Не вмирають герої! Їх дім – не могила! Коли пульсу немає – з'являються крила. І льотчик немов лелека вирушає в небесну височінь святості й вічного спокою", – промова священника.
На рахунку загиблого пілота понад 80 бойових вильотів. Окрім ворожих літаків, Коренчук знищував крилаті ракети, розвідувальні та ударні безпілотники та наземні цілі, розповідають побратими.
"Валентин – гарний був керівник. Він, якщо ви пам'ятаєте нашого легендарного "Джуса", який також розповідав про захист нашої країни. Просував ідею про отримання Україною F-16 – Валентин був його наставником. І також виходив на світові майданчики медійні для того аби розповідати світу про виклики сьогодення", – зауважила начальниця служби зв'язків з громадськістю повітряного командування "Центр" ЗСУ Любов Киналь.
З Михайлівського собору колона рушила до Майдану Незалежності.
"Він особисто на перших порах сам приймав участь в найбільш складних завданнях. І крім того надавав можливість стати на крило молоді з урахуванням тієї обстановки, тієї тактики застосування, яку ворог змінював дуже часто. Він їх підтягував і готував до дуже серйозних боїв. Бої над Хрещатиком, коли бомбили Київ. Робота в парі з Героєм України Єрко", – зазначив командувач повітряного командування "Центр" ЗСУ Анатолій Кривоножко.
Мова про героя-льотчика В'ячеслава Єрко. З Коренчуком – працювали у тандемі. В'ячеслав Єрко пішов у засвіти навесні 22 року. Саме вони стояли на захисті неба над Київщиною на початку повномасштабної війни. А також збивали ворожі винищувачі.
"Я взяв супротивника в приціл. З метою знищити його з пушки. Але в цей час я побачив як з землі уже була випущена ракета. Встиг ухилитися від ракети, вони пройшла повз. Потім знову зайшов на літак. В цей час противник маневрував і мав... Потім він теж побачив ракету. Побачив, що на нього виходить винищувач. Став маневрувати над землею. І потім просто врізався в землю", – розповідав льотчик 40-ї бригади тактичної авіації Валентин Коренчук.
За бойову роботу і захист України Валентина Коренчука нагородили орденом "За мужність" III ступеня.
Олександр Карамушка, Ігор Костюк, "5 канал"
Читайте також включення: у столиці попрощалися з легендарним "привидом Києва" Джусом. Андрій Пільщиков лише за останній рік провів 500 годин у повітрі.
Дивіться також відео: Після авіатрощі, в якій загинуло три пілоти, особлива увага розслідувачів – на бортові самописці
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.