СБУ
СБУ foto

СБУ очікує, що обмін заручниками на Донбасі відбудеться протягом місяця

  Процес також може бути пришвидшеним, заявили у силовому відомстві

  Керівник Об'єднаного центру зі звільнення заручників при СБУ Юрій Кочанов очікує, що завтра, 24 травня, у Мінську під час чергового засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) буде досягнуто прогрес в питанні звільнення заручників. Про це Кочанов повідомив в коментарі журналістам сьогодні в Києві, повідомляє УНІАН.

  "Ми завтра (під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську – Ред.) будемо говорити про конкретні цифри, конкретні прізвища та конкретні дати, коли ми можемо зробити обмін. Ми думаємо і сподіваємося, що завтра буде конструктив та ми зможемо просунутися дуже суттєво в цьому процесі", – заявив Кочанов.

  Він додав: "Верифікація закінчена, по кожній особі є певна позиція – чи він бажає чи не бажає поїхати на ту територію (ОРДЛО) в рамках процесу обміну".

  При цьому Кочанов сказав, що не може назвати дату (обміну полоненими – 5.UA), але українська сторона будемо намагатися, щоб це було якомога швидше. "Що на тій території, що на нашій території особи перебувають в різних процесуальних статусах: одні можуть бути передані раніше, інші – трохи пізніше, оскільки процедура помилування Президентом України займає певний час; також щодо деяких осіб триває судовий розгляд", – сказав керівник Об'єднаного центру зі звільнення заручників при СБУ.

  Він також сказав, що представники ОРДЛО "нібито погоджуються, що це буде поетапний обмін", але треба визначитися в кількісному складі. За його словами, буде загальна цифра і будуть початкові терміни.

  Відповідаючи на уточнююче запитання про орієнтовні терміни можливого обміну полоненими між Україною та ОРДЛО, Кочанов заявив: "Я сподіваюся, що протягом місяця. Я дуже сподіваюся, що ми до цього прийдемо; якщо буде все класно йти, то можна говорити про тижні".

  Як повідомляв 5.UA, 20 травня перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що українська сторона 24 травня у Мінську, наполягатиме на підбитті підсумків верифікації осіб, які вчинили злочини проти України, та погодженні дати для звільнення заручників.

  Попередній матеріал
  Україна постачатиме Ірану обладнання для нафтохімічної галузі
  Наступний матеріал
  На Запоріжжі в'язні виправної колонії виготовляли фальшиві гроші й наркотики
  Loading...

  Родина екс-високопосадовця часів Януковича фінансувала "ДНР" – відео обшуків

  Пластид, протитанкова граната РКГ-3М і детонатори: СБУ знайшла сховище боєприпасів "ДНР" у зоні АТО – фото

  Геращенко: Ми вимагаємо в терористів звільнення 128 осіб, а ОРДЛО в України – 600

  СБУ затримала жінку, яка в хлібі намагалася провезти марихуану в Крим – фото

  СБУ завадила контрабанді коштовностей часів Київської Русі – фото

  Геращенко: 24 травня має бути остаточно визначена дата звільнення заручників