Єдина помісна православна церква
Єдина помісна православна церква 112.ua

У ПЦУ відреагували на відкликання Філаретом підпису під постановою Помісного собору 2018 року

Читайте по-русски
Те, що Святійший Патріарх "вийшов із ПЦУ" підтверджує те, що Київський патріархат таки є частиною ПЦУ згідно зі статутом, наголосив Зоря

На відкликання підпису Патріарха Філарета відреагували в ПЦУ. Керівник прес-служби ПЦУ Євстратій Зоря зазначив: цією черговою заявою Філарет підтверджує, що Постанову об'єднавчого собору від 15 грудня 2018 року він підписував, а всі учасники зібрання та всі, хто бачив відеозапис, можуть підтвердити, що владика це робив добровільно та усвідомлено. Про це Євстратій Зоря написав на своїй сторінці у Facebook.

Він також додав: те, що Святійший Патріарх "вийшов із ПЦУ" підтверджує те, що Київський патріархат таки є частиною ПЦУ згідно зі статутом.

"Заявляючи не раз про те, що він з послідовниками нібито "вийшов з ПЦУ", владика знову і знову підтверджує як і свою приналежність до ПЦУ, так і дійсність Постанов Помісного Собору УПЦ КП та Об‘єднавчого Собору 15.12.18, на основі яких він сам, разом з усім Київським патріархатом, стали невід‘ємною частиною Православної Церкви України. Бо як можна "вийти" не увійшовши? А якщо увійшов, то на умовах, визначених Собором і Статутом Церкви, а не власною уявою чи мінливим настроєм", – написав Зоря. 

Він також додав, що саме відкликання підписів під постановою неможливе, адже це не договір чи угода. І спадок Київського патріархату належить Помісній церкві, а не є власністю одного ієрарха.

Як повідомляє 5.UA, сьогодні раніше Патріарх Філарет відкликав свій підпис під постановою Помісного собору Православної церкви України, що відбувся 15 грудня 2018 року. Офіційний лист на ім'я міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського опублікували на сайті УПЦ КП.

Попередній матеріал
Брифінг міністра закордонних справ Вадима Пристайка – відео
Наступний матеріал
Експравоохоронець та вчитель: на Сумщині СБУ викрила групу українців, завербованих спецслужбами РФ
Loading...