Українець, завербований спецслужбами РФ
Українець, завербований спецслужбами РФ 5 канал

Експравоохоронець та вчитель: на Сумщині СБУ викрила групу українців, завербованих спецслужбами РФ

Читайте по-русски
Якщо їхню провину буде доведено в суді, кожному загрожує до 15 років позбавлення волі

На Сумщині контрозвідка СБУ викрила групу завербованих російськими спецслужбами українців. Підозрювані в державній зраді – колишній правоохоронець, вчитель та працівник підприємства, яке входить до концерну "Укроборонпром".

Оперативники встановили, що всі вони мали завдання від ворожих спецслужб: збирати інформацію про стратегічно важливі об'єкти. Зокрема, про роботу заводу, який виробляє продукцію для Збройних сил України. Що саме завербовані встигли передати російським кураторам, нині встановлює слідство. Якщо їхню провину буде доведено в суді, кожному загрожує до 15 років позбавлення волі.

Один із затриманих розповів: "Погрозами і грошовою винагородою залучали до співпраці. Завдання пов'язані з моєю безпосередньою роботою на підприємстві, можливість будь-яких фото. Тобто все, що пов'язано з роботою Збройних сил України".

Юрій Байдак, начальник головного відділу контррозвідки СБУ в Сумській області, говорить: "Зазначені особи були завербовані під час їхнього виїзду до РФ, відпрацьовували завдання зі збору інформації щодо дислокованих на території області військових частин, підприємств оборонно-промислового комплексу, а також Управління СБУ в Сумській області". 

Як повідомляв 5.UA, спецслужби РФ планували підірвати екскомандира розвідбатальйону ЗСУ.

Попередній матеріал
У ПЦУ відреагували на відкликання Філаретом підпису під постановою Помісного собору 2018 року
Наступний матеріал
Пристайко: Команда на місці падіння Boeing не підтверджує інформації щодо бульдозерів
Loading...