У Національному антикорупційному бюро заявили, що рішення Окружного адмінсуду Києва, який постановив Артему Ситнику протягом місяця звільнити посаду директора НАБУ, є "заангажованим і абсурдним у правовому сенсі". Тож бюро буде його оскаржувати, йдеться у повідомленні на Facebook.
"Рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо діяльності Національного бюро та директора НАБУ є заангажованим і абсурдним у правовому сенсі. Його справжня мета – заблокувати роботу інституції, яка викрила суддів ОАСК на масштабних зловживаннях та спробі захоплення влади", – наголошується в заяві.
В антикорупційному органі попереджають, що наслідком рішення ОАСК може стати блокування розслідувань багатомільярдних корупційних зловживань в українській владі.
"Фактично йдеться про спробу в будь-який спосіб усунути з посади директора НАБУ як гаранта інституційної незалежності та спроможності організації розслідувати факти вчинення корупційних дій посадовцями топрівня та перетворити сам орган у керовану "кишенькову" структуру", – мовиться в повідомленні.
У бюро зауважили, що нині не існує підстав для звільнення Ситника з посади керівника антикорупційного органу – відповідно до закону "Про Національне антикорупційне бюро України".
"Тож Артем Ситник продовжує виконувати свої повноваження, НАБУ працює в штатному режимі. Будь-які спроби ОАСК знайти обхідні шляхи для реалізації суддями, підозрюваними у захопленні влади, своїх амбіцій є такими, що нищать довіру до судової влади та справедливого судочинства", – резюмували в НАБУ.
Нагадаємо, Окружний адмінсуд Києва вимагає протягом місяця звільнити Ситника, у зв'язку з чим видав низку вказівок для ДБР, заступників директора НАБУ, Кабміну, РНБО та Мін'юсту. У Міністерстві юстиції вже заявили, що не виконуватимуть рішення суду.
Як повідомляв 5.UA, НАБУ підозрює чільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та ще п'ятьох суддів у спробі захопити державну владу, тиску на суддів та ухваленні рішень на користь певних політиків. Бюро навіть оприлюднило записи, які мають доводити існування злочинного угруповання. Матеріали охрестили "плівками Вовка". Попри це – Вища рада правосуддя відмовилася відсторонити Павла Вовка.
Також нещодавно Конституційний Суд України визнав призначення Ситника директором НАБУ неконституційним.