http://evromed.poltava.ua/uk/doctors/family

У МОЗ сказали, скільки випадків захворювання на кір зафіксовано за 2017 рік

  Захворіти на кір ризикують як діти, які не мають щепення, так і дорослі

  В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2017 рік зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання – вакцинація. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я

  "За 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344, Одеській – 1256 та Закарпатській – 637. В Одеській області 5 хворих померли, з них 3 дітей. Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак, від кору померли вже 6 людей", – йдеться у повідомленні. 

  Дивіться також перелік аптек у Києві, де можна купити вакцину від кору

  Зазначається, що спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5-6 років. Головна причина спалахів – низьке охоплення щепленнями. 2016 року менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити якомога більше дітей.

  Профілактичні вакцини отримали як дорослі, так і діти. Кількість хворих на кір у Києві зросла до 74-х. Це 57 дітей та 17 дорослих. У столиці запровадили профілактичні та протиепідемічні заходи.

  Захворіти на кір ризикують як діти, які не мають щепення, так і дорослі, які свого часу не отримували вакцинацію чи не хворіли на кір. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. Найбільш вразливими категоріями є також медичні працівники, які не мають щеплення, вчителі, всі працівники дитячих та навчальних закладів.

  Симптоми

  Інкубаційний період кору становить 6-21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з'являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

   Вакцинацію не роблять, якщо:

  • є високий ризик серйозної реакції та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується.
  • до протипоказань належать гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С. Перелік протипоказань не включає легкі застуди з температурою до 38°С.
  • серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо);
  • захворювання і стани організму, за яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).
  • вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

  Довідка. Кір – одна з головних причин дитячої смертності в світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку у світі 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень. Це означає 314 смертей на день, 13 смертей щогодини. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг. Більше інформації про ситуацію з кором та про необхідні дії у випадку захворювання розміщено на сайті Міністерства охорони здоров'я. 

  Попередній матеріал
  У центрі Києва зіткнулися два легковики: від удару автівки відкинуло на тротуар
  Наступний матеріал
  Мешканців ОРДЛО задля грошей фіктивно зараховують у військо окупантів – ГУР
  Loading...
  Як борються з кором в регіонах України – великий підсумковий сюжет

  Як борються з кором в регіонах України – великий підсумковий сюжет

  Епідемія кору в Одесі: минулого року захворіло 1297 осіб

  Епідемія кору в Одесі: минулого року захворіло 1297 осіб

  У Києві кількість хворих на кір зросла до 74 осіб

  У Києві кількість хворих на кір зросла до 74 осіб

  Спалах кору в Києві: кількість охочих вакцинуватися зросла в 5 разів

  Спалах кору в Києві: кількість охочих вакцинуватися зросла в 5 разів

  Українських дітей вакцинують від кору бельгійською вакциною – Лапій

  Українських дітей вакцинують від кору бельгійською вакциною – Лапій

  У МОЗ пояснили, чи є в Україні епідемія кору та як вберегти власних дітей

  У МОЗ пояснили, чи є в Україні епідемія кору та як вберегти власних дітей