Facebook / Уляна Супрун

Програма "Доступні ліки" популярна та потрібна пацієнтам – експерт

За словами виконавчого директора благодійного фонду "Доступні ліки" Ольги Стефанишиної, система відшкодування є однією з найефективніших в системі забезпечення населення лікарськими засобами

В ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" виконавчий директор благодійного фонду "Пацієнти України" Ольга Стефанишина розповіла про те, чи виправдала себе програма "Доступні ліки" та чи варто її розширювати, аби вона стосувалася не тільки трьох захворювань.

"Перше, що треба розуміти, розширилися списки лікарських засобів, тобто брендів, які пацієнти зможуть отримувати. Списки діючих речовин залишилися ті ж самі. Простіше кажучи, фармацевтичні компанії доєдналися до цієї програми, що свідчить, що вона достатньо популярна і потрібна пацієнтам", – зазначила Ольга Стефанишина.

За її словами, система відшкодування є однією з найефективніших у системі забезпечення населення лікарськими засобами.

"Моя думка взагалі стосовно функціонування системи забезпечення лікарськими засобами населення в тому, що система реімбурсації, тобто відшкодування, вона є однією з найефективніших. От наразі Міністерство охорони здоров'я закуповує близько 40 програм для закупівлі лікарських засобів, виробів медичного призначення в Міністерстві охорони здоров'я на центральному рівні. Більшу частину цих програм варто переорієнтувати саме на програму реімбурсації. Це стосується і гепатитів, і онкології, для того, щоб пацієнт сам вибирав бренд, який йому краще допомагає. Бо філософія цієї реформи в тому, що тут "гроші ходять за пацієнтом" – пацієнт хоче такий лікарський засіб, він його бере безкоштовно, хоче трошки дорожчий – він за нього доплачує. Але не держава вирішує, який лікарський засіб допомагає краще цьому пацієнту", – додала Ольга Стефанишина.

Як повідомляв 5.UA, Міністерство охорони здоров'я опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі "Доступні ліки" та які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Авто, що рятують життя": як виглядає новітній адаптований сантранспорт – ФОТО

Санітарні машини
/
Санітарні машини
/
Санітарні машини
/
Санітарні машини
/
Санітарні машини
/

Попередній матеріал
Львів став на "шлях істинний": у місті почали сортувати відходи
Наступний матеріал
"У пошуках тіні": Житомир потерпає від рекордної 35-градусної спеки
Loading...

"Доступні ліки": Нова редакція реєстру препаратів за програмою буде введена до кінця липня

МОЗ затвердило новий реєстр "Доступних ліків": що змінилося

Розенко повідомив, коли та наскільки розширять реєстр "Доступних ліків"