zaxid.net

Як борються з кором в регіонах України – великий підсумковий сюжет

За даними ЮНІСЕФ, два тижні тому по всій країні було щонайменше 3,5 тис. захворілих на кір. Актуальних цифр поки немає, в МОЗ обіцяють узагальнену статистику лише у понеділок

В столиці зросла кількість хворих на кір. В Івано-Франківську оголосили карантин у школах. А в Запоріжжі одразу три десятки медиків захворіли на цю недугу. Як борються з кором в Україні – підсумковий сюжет "5 каналу".

На ліжках запорізького інфекційного відділення опинилися лікарі, які допомагали хворим на кір пацієнтам. Загалом – понад 30 медиків. Тепер лікарів та медсестер Запоріжжя вакцинуватимуть додатково.

"Лікарі, здебільшого, захворіли у віці від 30 до 39 років. Хоча є і студенти, інтерни, які проходили інтернатуру в лікарні, теж захворіли. Як правило, вони не мали щеплень, або занадто багато часу минуло після останнього щеплення", – відзвітувала голова відділення обласного центру МОЗ Марина Колерова.

Побільшало тих, хто хоче вакцинувати дітей. Хтось планово, а хтось привів дитину до лікаря, бо злякався чергового спалаху. В Чернівецькій області, приміром, від середини осені на кір захворіли майже півтисячі людей. Більшість – діти до шести років. Місцеві лікарі переконані – не завжди запис про щеплення в медичній картці дитини свідчить про те, що його справді зробили.

А медики Дніпра кажуть – кір до їхнього регіону привезли зі столиці. Перші випадки пішли – дитина з Києва привезла кір у Дніпродзержинськ (Кам'янське – 5.UA). Ці самі родичі привезли цей кір у Кривий Ріг. Звідти вже почався спалах", – обурюється працівник департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Наталя Шмалько.

А в столиці кількість тих, хто підхопив кір, знову збільшилася. Як зазначив заступник голови КМДА Микола Поворозник: "На сьогодні в лікарнях перебувають 19 осіб. З них –десять дітей та дев'ять дорослих. Решта – хворіють удома. Це близько 77-80 осіб".

У школах Києва в дітей тепер перевіряють не лише наявність змінного взуття, а й довідку про щеплення. "Вакцина якісна, бельгійська. Я не бачу в цьому ніяких проблем, можна провакцинуватися", – впевнений Поворозник.

"Кір – захворювання дуже важке. Може призвести до летального наслідку. Смерть може наступити з двох причин – від запалення легенів або від запалення головного мозку, тобто енцефаліту. Але навіть якщо людина не померла від кору, а просто захворіла – це дуже неприємна недуга, яка на місяць вибиває вас зі звичного життя", – пояснює медичний експерт ЮНІСЕФ Катерина Булавіна.

За даними ЮНІСЕФ, два тижні тому по всій країні було щонайменше 3,5 тис. захворілих на кір. Актуальних цифр поки немає, в МОЗ обіцяють узагальнену статистику лише у понеділок. В ЮНІСЕФ вважають, що нині хворих набагато більше.

Експерт зазначає: "Якщо мова про дитину, то держава надає вакцину безплатно. Вони були закуплені ЮНІСЕФ на замовлення Міністерства охорони здоров'я, і вони є в усіх поліклініках, ФАП, амбулаторіях. Якщо йдеться про дорослу людину, то вона може купити на приватному ринку".

"За медичною допомогою з приводу кору звернулося 28 дітей з міста Івано-Франківська, і 3-4 січня це було вісім випадків. А буквально вчора – 13 випадків за один день", – наголошує начальник управління охорони здоров'я міста Марія Бойко.

Тому в Івано-Франківську зимові канікули збільшилися, принаймні, на тиждень. Школи на час спалаху кору закрили. "Ми продовжуємо в усіх школах міста канікули на тиждень. За винятком школи №6 – там на два тижні", – звітує директор Департаменту освіти і науки міськради Ігор Смаль.

Водночас кожен з директорів місцевих шкіл може продовжити карантин ще на тиждень у своєму закладі – якщо це буде потрібно.

Максим Волобоєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Чаплига прокоментував перспективи наступного обміну полоненими
Наступний матеріал
СБУ провела обшуки в "охоронців" УПЦ МП Запоріжжя – знайшли проросійську символіку
Loading...
У Києві кількість хворих на кір зросла до 74 осіб

У Києві кількість хворих на кір зросла до 74 осіб

Бокси в лікарні vs вакцина: чим небезпечний кір та як його виявляють у Києві

Бокси в лікарні vs вакцина: чим небезпечний кір та як його виявляють у Києві

У Києві дітям без щеплень від кору заборонять відвідувати школи та дитсадки – КМДА

У Києві дітям без щеплень від кору заборонять відвідувати школи та дитсадки – КМДА

Небезпечна інфекція: в Одесі школярам продовжили канікули

Небезпечна інфекція: в Одесі школярам продовжили канікули

"Такого не було багато років": на Одещині з симптомами кору в лікарнях – тисяча осіб

"Такого не було багато років": на Одещині з симптомами кору в лікарнях – тисяча осіб

Спалах кору в Києві: кількість охочих вакцинуватися зросла в 5 разів

Спалах кору в Києві: кількість охочих вакцинуватися зросла в 5 разів