У МОЗ розповіли, що захисні маски не потрібно носити на вулиці. За відсутність маски у громадському місці штрафи накладатимуть, як за порушення Правил дорожнього руху, тобто штраф мають виписувати відразу на місці. Такі роз'яснення зробив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, пише пресслужба МОЗ у Facebook.
Він сказав: "Підхід до накладання штрафів за неносіння маски змінено. Донедавна порушнику виписували протокол на місці події, потім цей протокол відправляли до суду, за яким і було остаточне рішення. Зараз наші законодавці підтримали інший механізм, який схожий на той, що застосовується у разі порушення правил дорожнього руху. Порушнику виписують штраф одразу на місці".
Також очільник МОЗ відзначив, що адміністративна відповідальність, передбачена за перебування без засобів індивідуального захисту – маски чи респіратора, – стосується лише перебування у громадських місцях.
Степанов також навів приклади ситуацій, коли людині треба надіти маску, аби дотримуватися чинного законодавства та зберегти власне здоров'я та здоров'я інших: "На вулиці носити маску не треба. Виняток – це коли ви знаходитесь у місці великого скупчення людей. Наприклад, коли на зупинках, коли є натовп людей, відстань між якими інколи менша ніж один метр. Просто одягайте маску – це безпека".
"Штрафи виписуватимуться за знаходження без маски саме в громадських місцях. Коли людина, наприклад, зайшла в супермаркет, і вона без маски, то дистанція вже не важлива, адже відстань до інших, зрозуміло, буде весь час змінюватись. Людина повинна знаходитись у масці", – зауважив Максим Степанов.
Як повідомляв 5.UA, 11 листопада 2020 року Кабінет Міністрів схвалив відмову від адаптивного карантину та перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які діяли на "помаранчевому" рівні небезпеки поширення COVID-19. Також уряд запровадив карантин вихідного дня.
Нагадаємо, Україна з 9 листопада перейшла на другий етап реагування на поширення коронавірусу, тому клініки припинили проведення планових операцій. Кількість ліжок для хворих планують збільшити до 80 тисяч, з них 60 тисяч забезпечать киснем упродовж місяця.
Нагадаємо, нещодавно в Україні вкотре змінили стандарти лікування COVID-19.