Тривалість карантину вихідного дня, який планують запровадити в Україні, залежатиме від того, чи вдасться стабілізувати ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції. Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі "Свободи слова", пише "РБК-Україна".
Степанов знову заявив про неготовність України до повного локдауну.
"Ми не можемо з економічних причин дозволити собі повний локдаун, як наші європейські сусіди. Скільки триватиме карантин вихідного дня, буде залежати від того, чи вдасться нам стабілізувати ситуацію", – сказав міністр.
Він також додав, що карантин вихідного дня має на меті запобігти тотальному локдауну і зменшити навантаження на медичну систему.
"Якщо ми говоримо про карантин вихідного дня, у ньому є чітка логіка. Ми не можемо собі дозволити із суто економічних причин зробити такий локдаун, як наші сусіди, європейські країни, на декілька тижнів. Ми знайшли формулу, коли це буде субота-неділя, коли буде максимально зменшена кількість контактів між людьми, тоді зменшується, розривається ланцюг передачі хвороби. І в такий спосіб ми в змозі будемо стабілізувати ситуацію", – сказав міністр.
За його словами, тривалість карантину вихідного дня залежатиме від епідемічної ситуації: "Якщо нам вдасться стабілізувати в такий спосіб розповсюдження хвороби і як наслідок зменшити навантаження на медичну систему (чи хоча б залишити на такому самому рівні, як воно є), то ніхто не буде його проводити далі".
Як повідомляв 5.UA, за минулу добу коронавірус в Україні виявили у 10 842 осіб, зафіксований 191 летальний випадок, 5514 пацієнтів одужали.
Нагадаємо, Україна від 9 листопада переходить на другий етап реагування на поширення коронавірусу, тому клініки припиняють проведення планових операцій. Кількість ліжок для хворих планують збільшити до 80 тисяч, з них 60 тисяч забезпечать киснем упродовж місяця.
Нагадаємо, нещодавно в Україні вкотре змінили стандарти лікування COVID-19.
Як відомо, Кабмін продовжив карантин в Україні до 31 грудня. Підхід до пом'якшення або посилення карантину залишився адаптивним, але принцип розподілу регіонів для посилення карантинних заходів змінили. Країну поділили на чотири зони за рівнем небезпеки поширення коронавірусу. У кожній із них діє певна низка обмежень.
Нагадаємо, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, до кінця року в Україні щодня фіксуватимуть 7-9 тисяч нових випадків зараження коронавірусом.