Щеплення від коронавірусу ще на крок ближче. Американські і німецькі розробники BioNTech і Pfizer заявили, що їхня вакцина має понад 90 відсотків ефективності. І не становить серйозних загроз для щеплених добровольців. Це перші результати третьої фази досліджень. Наступний етап оголосять у грудні. У ВООЗ зазначили, що вже у березні наступного року перші дози вакцини можуть отримати найбільш уразливі верстви. Найімовірніше – медичні працівники, що працюють із хворими. Розлогіше розповість кореспондентка "5 каналу" Нонна Стефанова.
Понад 90 відсотків ефективності і майже без побічних ефектів. Такі попередні результати дії нової вакцини від коронавірусу. Продукт розробили спільно американська фармацевтична компанія Pfizer і німецька біотехнологічна компанія BioNTech. Міністр охорони здоров'я Німеччини пишається.
"Досі було невідомо, чи можна розробити вакцину, яка допоможе ослабити інфекцію або запобігти їй. Зараз бачимо, що можна. І це надихає. Як міністр охорони здоров'я скажу, що я дуже задоволений, що саме німецькі розробники і дослідники причетні до цього. На запитання, коли ця вакцина буде доступною, поки що відповісти не можна", – говорить Єнс Шпан, міністр охорони здоров'я Німеччини.
За прогнозами ВООЗ, перші дози вакцини можуть надійти уже навесні наступного року для найбільш уразливих верств населення, ймовірно, медиків, що працюють із хворими. У дослідженні взяли участь понад 43 тисячі добровольців. І результати виявилися навіть кращими, аніж сподівалися розробники. Хоча це поки що проміжні результати третьої фази досліджень.
Керівник компанії Pfizer заявив, що це великий крок і перемога для людства. Поки що експериментальна вакцина може зберігатися в холодильнику лише 5 днів. Для довшого зберігання потрібна температура мінус 70 градусів за Цельсієм. Очікують, що імунітет до COVID-19 після цього щеплення може триматися протягом року. У грудні розробники обіцяють оприлюднити нові деталі щодо вакцини проти коронавірусу.
"Це видатний день для науки, видатний день для людства. Коли розумієш, що твоя вакцина на 90 відсотків ефективна – це неймовірно. Ти розумієш, що надії мільярдів людей і мільйонів бізнесів, а також сотень урядів, які відчували весь цей тягар на своїх плечах", – каже Альберт Бурла, генеральний директор компанії PFIZER.
Вакцина стане переломним моментом у перебігу пандемії. Так коментують новину у Всесвітній організації охорони здоров'я. Наразі, щоб стримати інфекцію, найефективнішими є засоби індивідуального захисту і карантин. І вони дієві, переконані кілька держав, які повернулися до часткового локдауну після стрімкого зростання кількості інфікованих. Так, це Німеччина, Франція, Нідерланди. А також Чехія і Бельгія – країни з найвищим приростом нових хворих у всьому ЄС.
Бельгійський кризовий центр повідомляє – найімовірніше, пік другої хвилі у країні уже відбувся, і тепер може йти на спад. Позитивну динаміку пов'язують із суворими обмеженнями, які Бельгія запровадила нещодавно. Це закриття магазинів із товарами не першої потреби, припинення роботи барів та ресторанів і продовження осінніх канікул.
"Ми починаємо цей тиждень із гарних новин, які підтверджують дані минулого тижня. Інфікованих і шпиталізованих і далі меншає. Повільно зменшується навіть кількість тих, кому потрібна реанімація. Сподіваємося, таких пацієнтів буде не більше, ніж півтори тисячі. Це все одно дуже багато, і більше, аніж під час першої хвилі. Але це менше, аніж максимальна кількість", – каже Ів Ван Летем, речник кризового центру з питань подолання COVID-19.
Новина про високу ефективність вакцини уже викликала зростання ринкових індексів. А також акцій компаній-розробниць.
Нонна Стефанова, "5 канал"