Діти, школярі, першокласники
Діти, школярі, першокласники 5 канал

У МОЗ і МОН роз'яснили, як здобути освіту невакцинованим дітям – сюжет

Читайте по-русски
Навіть якщо батьки принципово відмовляються від вакцинації, дитина навчатиметься, але не в колективі

В Міністерстві охорони здоров’я заявляють: з міркувань суспільної безпеки приймати в колектив нещеплених дітей не можна. В Міністерстві освіти кажуть, навіть якщо батьки принципово відмовляються від вакцинації, дитина навчатиметься, але не в колективі.

Семикласник Максим проходить планове обстеження перед школою. В коридорі чекають черги ті, хто лише збирається в перший клас.

"Робимо планове щеплення. Нам уже потрібно робити це щеплення, тому ми прийшли. Ми перед школою вирішили закрити всі питання по щепленнях і по здоров‘ю дитини", – каже мати першокласниці Оксана. 

Перед початком навчального року в закладі завжди гаряче, розповідають лікарі.

"При кожному огляді лікар звертає увагу, чи є в дитини планові вакцинації. Якщо нема планових вакцинацій, то ми можемо зробити дитині після огляду вакцинацію необхідну. Діти, які не мають щеплень з якихось причин, їм видається довідка 086 і ЛКК про можливість вакцинації", – пояснює гендиректор дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Шията.

Але чимало батьків попри рекомендації лікарів щеплень дітям не роблять. Натомість довідки намагаються купити. Про такі випадки у МОЗ знають. У міністерстві попередили: за фальшиві документи не каратимуть. Поки.

"У наступному році, коли вже буде електронна карта медична кожної дитини, там буде вкладене їхнє щеплення. Від того моменту не будемо вже закривати очі, як лікар буде вставляти в електронну медичну карту неправдиву інформацію. Це вже буде кримінальна справа", – зауважила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Якщо ж не щеплену дитину таки візьмуть до школи або дитсадка, провести перевірку має місцева адміністрація.

"Чи є в цих дітей протипоказання, чи немає, скільки цих дітей, коли було це порушення здійснене. Тому що сьогодні ми ніхто не можемо сказати, правдива довідка чи фальшива. Це неможливо. Ми намагаємося з пані Уляною звернутися також до здорового глузду батьків, які повинні розуміти, що якщо вони не роблять щеплення своїй дитині, вони ставлять під загрозу і цю дитину і інших дітей", – наголосила Лілія Гриневич, очільниця МОН.

"Стаття 15 закону України про захист населення від інфекційних хвороб каже, що дітям, які не отримали щеплень за національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється", – зазначає пані Супрун.

Щодо конституційного права на середню освіту для всіх дітей, урядовці кажуть, вихід є.

"Якщо це якась світоглядна позиція батьків і вони відмовляються від вакцинації, то вони мають право обрати інший альтернативний спосіб здобуття навчання. Тобто в нас є альтернативні форми навчання, наприклад дистанційна чи індивідуальна. Тобто держава в будь-якому разі надасть можливість і доступ кожній дитині до шкільної освіти. Але це в жодному разі не повинно створювати, присутність нещеплених дітей, загрозу здоров’ю іншим дітям", – зауважила Лілія Гриневич.

Для цього, за словами Гриневич, батькам достатньо звернуться до керівництва школи і узгодити індивідуальний графік навчання. Тим часом противники вакцинації збираються наступного тижня провести акцію біля Офісу президента, де вимагатимуть вільного доступу до освіти.

Ірина Шевченко, Юрий Усік, Наталя Свєтлова, Олександр Пронський. "5 канал"

Як повідомляв 13 серпня 5.UA, в Києві – наймасштабніший спалах кору за всі роки незалежності України.

Попередній матеріал
Омелян озвучив суму, що необхідна для ремонту всіх українських доріг
Наступний матеріал
"Очевидно політичне замовлення" – дружина і адвокат Гримчака прокоментували його затримання
Loading...

"Вакциновані – значить захищені": пресбрифінг за участі Уляни Супрун – завершено

На зекономлені кошти МОЗ додатково закупить 2 млн вакцин проти кору

Обов’язковість вакцинації дітей підтвердили у Верховному Суді

Тепер і для дорослих "зелене світло": МОЗ скасувало вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору

Де можна безкоштовно зробити щеплення

МОЗ спростовує фейки Комаровського, які прозвучали в ефірі телеканалу "1+1"