скорбота
скорбота Фото із відкритих джерел

У Києві вшановують пам'ять жертв "Великого терору"

  У Києві в суботу, 5 серпня, відбудуться меморіальні заходи з нагоди Дня пам'яті жертв "Великого терору" з метою вшанування 80-х роковин з дня початку тих трагічних подій

  "Вранці, о 9:00, розпочнеться поминальна літургія в Покровській церкві на Подолі (внизу Андріївського узвозу, метро Контрактова площа). З 11:00 до 12:00 відбудуться панахида та меморіальні заходи біля Хреста репресованим у 1930-50-х роках (біля будівлі колишнього Жовтневого Палацу, метро Майдан Незалежності). З 13:00 до 15:00 триватимуть меморіальні заходи у Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили" (метро Лісова, далі Броварською маршруткою до Биківнянського меморіалу)", - повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам'яті. 

  "Великий терор" - масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937-1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосифа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв'язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

  За даними Українського інституту національної пам'яті, за період "Великого терору" на території УРСР було засуджено 198 тис. 918 осіб, з яких близько двох третин - до розстрілу. Решту було відправлено до в'язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1%, звільнено було тільки 0,3%).

  Попередній матеріал
  Декомунізація триває: у Харкові активісти запустили інтерактивний сервіс
  Наступний матеріал
  Журналіст Микола Семена на суді: Крим не входить до складу Росії за міжнародними договорами
  Loading...

  Окупанти вдарили із мінометів та гранатометів: бійці ведуть активний вогонь у відповідь

  Розенко розповів, коли запрацює накопичувальна система пенсій

  Ні кроку назад: Розенко про програму "Доступні ліки"

  Терористи вдарили по "опорнику" ЗСУ, поранено бійця – штаб

  Як заглушити російське ТБ на Донбасі: Сюмар розповіла про українську розробку

  Павло Розенко розповів про цьогорічний експеримент із субсидіями