Микола Семена
Микола Семена smnews.com.ua

Журналіст Микола Семена на суді: Крим не входить до складу Росії за міжнародними договорами

  На засіданні підконтрольного Кремлю Залізничного районного суду Сімферополя кримський журналіст Микола Семена, якого російська влада звинувачує в "сепаратизмі", під час допиту заявив, що Крим не входить до складу Росії відповідно до міжнародних документів і договорів

  Як повідомляє кореспондент "Крим.Реалії", відповідаючи на питання адвоката, Микола Семена зазначив, що зміни державного кордону з точки зору міжнародного права не було.

  Також журналіст розповів про те, як співпрацював з "Крим.Реалії" - проектом української служби "Радiо Свобода", і що блокування цього сайту, яке зараз здійснюється на півострові, незаконне. При цьому прокурор ставив Миколи Семена багато питань про сайт "Крим.Реалії".

  Семена підкреслив, що не визнає провину, що в статті, яка фігурує в матеріалах справи, не було закликів до "порушення територіальної цілісності Росії", і що він не порушував ніяких російських законів. 

  На судовому засіданні суддя відхилив усі клопотання захисту.

  Автор "Радіо Свобода" і "Крим.Реалії", кримський журналіст Микола Семена звинувачується російською владою в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. У квітні 2016 року в його будинку ФСБ Росії провела обшук, а в травні того ж року йому було пред'явлено офіційне звинувачення в тому, що журналіст опублікував на сайті Крим.Реаліі статтю. В даний час в Сімферополі проходить суд над журналістом, він знаходиться під підпискою про невиїзд.

  Микола Семена заявляє, що в своїх матеріалах він реалізовував право на "вільне вираження думки".

  Правозахисні та журналістські організації вважають переслідування Миколи Семени політично мотивованим.

  Міністерство закордонних справ України від 3 травня закликало російську владу анексованого Криму припинити переслідування українських журналістів на півострові, і зокрема Миколи Семену.

  Попередній матеріал
  У Києві вшановують пам'ять жертв "Великого терору"
  Наступний матеріал
  Українське телебачення: на Луганщині завершили монтаж телевежі
  Loading...

  У Києві вшановують пам'ять жертв "Великого терору"

  Окупанти вдарили із мінометів та гранатометів: бійці ведуть активний вогонь у відповідь

  Розенко розповів, коли запрацює накопичувальна система пенсій

  Ні кроку назад: Розенко про програму "Доступні ліки"

  Терористи вдарили по "опорнику" ЗСУ, поранено бійця – штаб

  Як заглушити російське ТБ на Донбасі: Сюмар розповіла про українську розробку