Декомунізація
Декомунізація zn.ua

Декомунізація триває: у Харкові активісти запустили інтерактивний сервіс

Харків’янам пропонують фіксувати на фото та відео "ще не декомунізоване" і "зливати" таку інформацію на сайт

У Харкові презентували інтерактивну мапу "Харків. Декомунізація" для подальшого процесу декомунізації у місті. Про це повідомляє "Радіо Свобода"

До створення спеціального сайту спонукала велика кількість недекомунізованих топонімів, пам’ятних табличок героям СРСР, а також радянської символіки. Зокрема, ініціатори сайту занепокоєні символікою на фасаді міської ради Харкова, передає депутат тамтешньої облради Дмитро Булах.

Як стало відомо, проект пропонує харків’янам фіксувати на фото та відео радянську символіку, назви вулиць і проспектів, яких ще не торкнулась декомунізація, і надсилати на сайт таку інформацію.

"Наразі це односторінковий сайт, в якому є необхідний функціонал. Там розміщений витяг із закону про декомунізацію, перелік об’єктів, які, на наш погляд, підлягають декомунізації, і там розташовується інтерактивна мапа для позначок ще недекомунізованих топонімів і будинків. Кожен може зайти на сайт, заповнити форму, прикріпити фото чи відео із зафіксованим радянським символом, написати адресу об’єкту і надіслати нам. Ми вже після обробки інформації все оприлюднимо на карті", - розповідає розробник інтерактивної мапи Костянтин Левін.

Місцеві мешканці кажуть, що у Харкові залишається ще чимало неперейменованих об’єктів.

"Це і проспект Героїв Сталінграда, щодо якого навіть організовували петицію про перейменування, це і численна радянська символіка в оформленні мостів, стін найрізноманітніших будівель. До того ж, ми порушуємо питання перейменування і найбільшого проспекту в Харкові – Московського проспекту. Ми вважаємо, що його потрібно дерусифікувати, бо не може в назві проспекту славитися столиця країни, з якою у нас триває війна", – відзначив один з ініціаторів оnline-проекту та керівник харківського осередку ГО "Сокіл" Валентин Дебелий .

Активісти планують передати базу недекомунізованих топонімів органам міської влади.

Зауважимо, що лише за останні півтора року унаслідок трьох етапів декомунізаційної кампанії в Харкові перейменували майже 300 вулиць, проспектів, площ та інших топонімів.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"На зміну Леніну": У центрі Києва постала двометрова їстівна клумба – фотогалерея

Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча
Клумба замість Ілліча

Попередній матеріал
"Вже можна": У Києві відкрили для купання одразу шість пляжів
Наступний матеріал
У Києві вшановують пам'ять жертв "Великого терору"