Конституційний Суд України
Конституційний Суд України 5 канал / Час. Підсумки тижня

У КСУ розглянуть указ Зеленського про відсторонення Тупицького – депутатка

Читайте по-русски
Совгиря зауважує, що Конституційний Суд не має повноважень за власної ініціативи розглядати будь-які документи

Відсторонення від посади судді Конституційного Суду Олександра Тупицького розглядатиме КСУ у вівторок, 5 січня. Представниця Верховної Ради в установі Ольга Совгиря повідомила у Facebook, що на цю дату судді призначили збори.

Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський підтвердив "5 каналу", що збори суддів запланували, але порядок денний невідомий. Пресслужба суду цю інформацію поки що не коментує.

На них розглядатимуть президентський указ щодо відсторонення Тупицького на два місяці. Його Володимир Зеленський підписав 29 грудня. Тоді в Конституційному Суді зазначили, що рішення про звільнення судді з посади має ухвалювати винятково Конституційний Суд на спеціальному пленарному засіданні.

Розпорядження президента назвали таким, що не відповідає Основному Закону країни. Тож відмовилися відсторонити Олександра Тупицького. Водночас Ольга Совгиря зауважує, що Конституційний Суд не має повноважень за власної ініціативи розглядати будь-які документи.

Нагадаємо, голові Конституційного Суду закидають участь в оборудках щодо незаконної приватизації "Зуївського енергомеханічного заводу" на Донеччині. Йдеться про період від 2006-го до 2010 року, коли Тупицький працював районним суддею в Донецьку. На вручення підозри судочинець не з'явився в Офіс генпрокурора, тому документ надіслали поштою.

Попередній матеріал
Петарда вибухнула в руках: у Дніпрі 10-річній дівчинці зробили складну операцію
Наступний матеріал
Сергій Притула та лідерка гурту GO_A Катерина Павленко – "Кондратюк у понеділок"
Loading...

Розпускати чи ні: як минув день у Верховній Раді та що думають депутати про конституційну кризу в Україні

Скандальне рішення КСУ: що робитиме Зеленський та якими будуть наслідки

Зеленський пригрозив Верховній Раді розпуском – причини