Володимир Зеленський
Володимир Зеленський 5 канал

Зеленський підписав закон, який повністю відновлює роботу НАЗК

  Читайте по-русски
  Документ також передбачає відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій

  Президент Володимир Зеленський підписав Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції", який парламент ухвалив 15 грудня. Про це повідомляє сайт президента.

  Документ усуває законодавчі прогалини, що виникли у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня щодо визнання неконституційними окремих положень Закону України, та забезпечує повноцінне функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції.

  Також закон встановлює додаткові особливості здійснення повноважень НАЗК щодо суддів, суддів Конституційного Суду України, спрямовані на забезпечення дотримання гарантій незалежності цих осіб. Такий підхід враховуватиме рішення КСУ від 27 жовтня та водночас дасть змогу зберегти ефективність і пропорційність інституційного механізму запобігання корупції.

  Документ також передбачає відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  Крім того, законом встановлено особливості проведення повних перевірок декларацій і моніторингу способу життя стосовно суддів, суддів Конституційного Суду України. Також забезпечено правове регулювання щодо відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення.

  Реалізація положень закону сприятиме зниженню рівня корупції в Україні, дозволить відновити функціонування інституційного механізму запобігання корупції, сприятиме відновленню належної діяльності НАЗК та виконанню міжнародних зобов’язань України у сфері запобігання та протидії корупції, подальшому втіленню її європейських та євроатлантичних прагнень, а також зміцненню авторитету на міжнародній арені.

  Нагадаємо, напередодні Верховна Рада схвалила законопроєкт для розблокування роботи Національного агентства з питань запобігання корупції.

  Попередній матеріал
  Україна увійшла до п’ятірки держав світу, що виробляють лопаті для вертольотів – фото з випробувань
  Наступний матеріал
  У МЗС повідомили, коли буде запущена "Кримська платформа"
  Loading...

  Розпускати чи ні: як минув день у Верховній Раді та що думають депутати про конституційну кризу в Україні

  Скандальне рішення КСУ: що робитиме Зеленський та якими будуть наслідки

  Зеленський пригрозив Верховній Раді розпуском – причини