Українські лопаті для вертольотів, "Мотор-Січ"
Українські лопаті для вертольотів, "Мотор-Січ" Урядовий портал

Україна увійшла до п’ятірки держав світу, що виробляють лопаті для вертольотів – фото з випробувань

Читайте по-русски
На оновлення вже чекають у ЗСУ

Напередодні на льотно-випробувальному комплексі "Мотор Січ" почалися випробування лопатей для вертольотів Мі-8 та металевих – для Мі-24 українського виробництва. Про це повідомляє Урядовий портал.

За словами віце-прем'єр-міністра України Олега Уруського, ця подія відкриває нові можливості для української армійської авіації.

"Дійсно, це визначна подія для України, адже вона увійшла в п’ятірку держав світу, які виготовляють лопаті для важких вертольотів! А це значить, ми маємо нові можливості для української армійської авіації та перспективи для розвитку експортних ринків", – заявив Уруський.

Президент "Мотор Січі" В'ячеслав Богуслаєв повідомив: над створенням вітчизняних лопатей компанія працювала упродовж кількох останніх років. Загалом планують запустити у серійне виробництво близько 60 комплектів лопатей в рік, а у 2021 році в ході пілотного проекту – 20.

"Під час польотів на українських лопатях пілоти продемонстрували управління вертольотами на глибоких віражах та бойовому маневруванні. За підсумком, у повітрі можна було побачити віраж з креном до 60 градусів, маневр "гірку" і розворот на гірці", – йдеться у повідомленні.

На оновлення вже чекають чотири бригади армійської авіації ЗСУ, адже старі лопаті для бойових вертольотів свій ресурс уже вичерпали.

"Сьогодні ми побачили перші вертольоти з українськими лопатями, які піднялися в повітря. У нас вже є спільні плани з АТ "Мотор Січ", і ми сподіваємося, що вже у 2021 році нам вдасться серйозно підняти парк бойових вертольотів", – зауважив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак.

Читайте також: ТОП-5 літальних машин Сікорського: що українець розповідав про свій кращий гелікоптер

Попередній матеріал
"Сказали, що мене роздавлять": на Львівщині побили активіста, який виступає проти вирубки лісів
Наступний матеріал
Зеленський підписав закон, який повністю відновлює роботу НАЗК
Loading...