Шарій
Шарій відкриті джерела

У Bellingcat з'ясували, що Шарій поширював фейки ГРУ РФ у справі збиття літака MH17

  Читайте по-русски
  Шарій стверджував, що перехоплення СБУ щодо катастрофи MH17 є "фальшивкою"

  Міжнародна експертна група Bellingcat з'ясувала, що прокремлівський пропагандист Анатолій Шарій, який стверджував, що перехоплення СБУ щодо катастрофи MH17 є "фальшивкою", користувався фейком ГРУ.

  Як повідомляється, мовиться про записи, на яких окупаційні сили РФ, а, зокрема, співробітник російської спецслужби Ігор Безлер, обговорюють знищення малазійського Boeing-777.

  Сам ватажок прокремлівських терористів після оприлюднення переговорів зі своїми підлеглими заявив, що вони нібито змонтовані і мова на них йде не про пасажирський лайнер.

  За його словами, оприлюднені записи були зроблені не в день аварії Boeing. Цю ж версію підтримав і Шарій, наголошуючи на тому, що Безлер і його спільники обговорюють знищення "сушки".

  Водночас Bellingcat зазначає, що на момент запису російські окупаційні війська ще не знали про катастрофу MH17, і вважали, що збили український військовий літак.

  Свою помилку вони усвідомили вже на місці катастрофи, коли виявили уламки лайнера.

  "Шарій повірив Безлеру на слово, що дзвінок відбувся в інший день, а також заявив, що СБУ сфальсифікувала їхні свідчення, навмисно видаливши важливі частини повної розмови", – зазначається в матеріалі.

  При цьому, згідно з результатами розслідування, про те, що опубліковані перехоплення були зроблені саме в день знищення MH17, свідчить обговорення бойовиками цілої низки обстрілів на Донбасі, які були зафіксовані саме 17 липня.

  Що стосується неточностей у записах СБУ, як зазначають розслідувачі, вони не є критичними і говорять лише про те, що українська спецслужба поспішала їх оприлюднити, через що її співробітники і допустили деякі помилки.

  "Оскільки вони були зібрані у поспіху, деякі з них також були погано розшифровані і мали дрібні помилки в доданих описах. Наприклад, вони додали фотографію, на якій нібито зображено Василя Гераніна, але це виявилося фотографією когось іншого. В іншому випадку відеоредактор СБУ випадково вказав однаковий час у двох різних дзвінках у своїх відео на YouTube, це ще одна помилка, яка виникає унаслідок необережності, а не обману", – мовиться в матеріалі.

  Таким чином експерти прийшли до висновку, що заяви Безлера і Шарія про "фальшивку" не відповідають дійсності, а помилки української спецслужби є наслідком поспіху, а не попередньо спланованою змовою.

  Нагадуємо, Boeing-777 Малайзійських авіаліній, який летів з Амстердама до Куала-Лумпура, збили в небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 людей, які перебували на облавку.

  Попередній матеріал
  У коронавірусу можуть статися летальні для нього мутації, внаслідок чого він зникне – лікар
  Наступний матеріал
  США розширили санкції проти будівництва "Північного потоку-2" – кого зачепили
  Loading...
  Український літак могли збити ракетою із секретної бази – Bellingcat

  Український літак могли збити ракетою із секретної бази – Bellingcat

  Нові докази прямої участі РФ у війні на Донбасі: Bellingcat показала масштаби

  Нові докази прямої участі РФ у війні на Донбасі: Bellingcat показала масштаби

  Причетні до збиття МН-17 російські терористи перебували в Україні за підробленими паспортами – Bellingcat

  Причетні до збиття МН-17 російські терористи перебували в Україні за підробленими паспортами – Bellingcat