Будівництво Nord Stream 2
Будівництво Nord Stream 2 Фото REUTERS

США розширили санкції проти будівництва "Північного потоку-2" – кого зачепили

  Читайте по-русски
  Раніше Москва і зареєстрована у Швейцарії російська компанія-оператор газопроводу шукали способи завершити проєкт

  Державний департамент США розширив санкції щодо газопроводу "Північний потік-2", який призначений для транспортування російського газу до Німеччини. Про це мовиться в Директиві, опублікованій на сайті Держдепартаменту у вівторок.

  Як зазначає The Wall Street Journal, запроваджені наприкінці минулого року санкції зупинили будівництво магістралі вартістю 10,5 млрд доларів. Санкції торкнулися суден-трубоукладальників для "Північного потоку-2". На сьогодні для завершення проєкту залишається прокласти ще близько 160 кілометрів трубопроводу по дну Балтійського моря.

  Нова директива розширює ці заходи і встановлює, що санкції будуть застосовуватися до компаній, що надають послуги, об'єкти або фінансування для "модернізації або установки обладнання" для суден, що працюватимуть над будівництвом "Північного потоку-2".

  Зазначається, що раніше Москва і зареєстрована у Швейцарії російська компанія-оператор газопроводу – Nord Stream 2 AG – шукали способи завершити проєкт.

  "Ми хочемо переконатися, що всі сторони ясно розуміють, що вони можуть потрапити під наші санкції", – сказав помічник державного секретаря США з енергетичних ресурсів Френсіс Фаннон.

  Довідка. Проєктом "Північний потік-2" передбачено будівництво та роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планували побудувати поруч із наявним "Північним потоком-1" до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2".

  Нагадуємо, 30 грудня 2019 року Україна і Росія підписали новий контракт на транзит газу в Європу терміном на 5 років, згідно з яким "Газпром" повинен прокачати через Україну мінімальний обсяг газу в 65 млрд куб. м у перший рік, і 40 млрд куб. м – у наступні 4 роки.

  Попередній матеріал
  У Bellingcat з'ясували, що Шарій поширював фейки ГРУ РФ у справі збиття літака MH17
  Наступний матеріал
  Азербайджан взяв під контроль Зангелан та 24 села Нагірного Карабаху – Радбез ООН закликає до перемир'я
  Loading...

  Сенат США погодив оборонний бюджет із санкціями проти російського газопроводу "Північний потік-2"

  Конгрес США схвалив санкції щодо осіб і компаній, що сприяють будівництву "Північного потоку-2"

  Удар нижче пояса для "Газпрому": як на санкції США відреагували Україна, Європа та РФ – реакції полярні

  "Так виглядає найкращий передноворічний подарунок": Коболєв про санкції проти "Північного потоку-2"

  США пригрозили "руйнівними" санкціями швейцарській компанії через будівництво "Північного потоку-2"

  Санкції проти "Північного потоку-2" включили до проєкту оборонного бюджету США