Андрій Бурлака
Андрій Бурлака bellingcat.com

Справа МН17: розслідувачі ідентифікували генерала ФСБ, відповідального за поставку "Бука"

  Читайте по-русски
  Андрія Бурлаку називають ключовою фігурою в розслідуванні збиття лайнера над Донбасом

  Одним з ключових фігурантів справи про збиття над Донбасом малазійського Boeing рейсу MH17 є такий собі високопоставлений співробітник ФСБ "Володимир Іванович" – так він проходить у справі. Розслідувачам вдалося ідентифікувати, що йдеться про заступника керівника Прикордонної служби ФСБ генерал-полковника Андрія Бурлаку.

  Про це заявили група Bellingcat та російська служба ВВС.

  Наразі Андрій Бурлака є найбільш високопоставленим з російських держслужбовців, офіційно визнаних фігурантами справи про збиття MH17. Представники російсько-окупаційних військ називали "Володимира Івановича" керівником усієї військової операції на Донбасі. Крім того, він курував передачу озброєння через російсько-український кордон.

  В матеріалах Об'єднаної слідчої групи (JIT) неодноразово згадується його ім'я. З опублікованих телефонних розмов можна зрозуміти, що наказів "Володимира Івановича", наприклад, слухалися сумнозвісні Ігор Стрєлков та Олександр Бородай.

  Також про причетність Бурлаки до війни проти України свідчать його перельоти. Як пишуть розслідувачі, протягом 2014-2015 років ФСБшник постійно літав у Ростов, Крим і Краснодар – "трьох центрів управління українською операцією".

  При цьому дані про пересування Бурлаки в системі "Розшук-Магістраль", яка фіксує всі пересування громадян Росії літаками, поїздами та автобусами, було видалено. Але їх вдалося знайти в архівних копіях. Також джерела BBC повідомляють, що після активних бойових дій на сході України Бурлака був підвищений у званні до генерал-полковника і отримав звання "героя Росії".

  Нагадаємо, кілька днів тому міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat викрила особу фігуранта справи МН17 з позивним "Ельбрус" – ним виявився полковник ФСБ РФ Ігор Єгоров.

  Попередній матеріал
  Незадеклароване майно Венедіктової: суддя задовольнив скаргу Стерненка та зобов'язав НАБУ відкрити кримінальне провадження
  Наступний матеріал
  Наслідки скандалу з рестораном Тищенка: ще один столичний ресторатор відкриває свої заклади
  Loading...

  Розслідувачі викрили особу фігуранта справи катастрофи МН17

  Bellingcat про справу MH17: Росія планувала завезти в Україну три комплекси "Бук"

  Доказів причетності Росії достатньо – прокурор у справі про збиття МН17

  Безсмертний про воду в Крим, суд щодо МН17 та загострення на фронті – "ІнфоВечір"

  Довгоочікуване правосуддя: як Гаазький суд почав розгляд справи збиття "боїнга" МН17 – репортаж

  Клімкін про суд у справі МН17: Політично й морально на лаві підсудних є Росія, це всім прекрасно зрозуміло