Правоохоронці столиці виявили учасників організованої групи, які підробляли висновки військово-лікарської комісії (ВЛК) та допомагали уникати мобілізації.
Про це повідомили в Офісі генпрокурора та Нацполіції.
"За процесуального керівництва Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони викрито та повідомлено про підозру лікарю столичної лікарні, держслужбовцю РТЦК та СП м. Києва і цивільній особі", – мовиться у повідомленні ОГПУ.
Згідно з даними слідства, колишній працівник військкомату столиці залучив до злочинної схеми переправлення військовозобов'язаних осіб через державний кордон чинного співробітника РТЦК та медичного працівника міської лікарні.
Лікар видавав чоловікам фальшиві медичні документи, а працівник РТЦК допомагав їм проходити ВЛК. Завдяки цим діям підозрювані військовозобов'язані отримували можливість виїзду за кордон.
Повідомляється, що під час досудового розслідування правоохоронці зафіксували факт отримання "послуг" від підозрюваних чотирма військовозобов'язаними. Один з них, скориставшись висновком ВЛК та "тимчасовим посвідченням військовозобов'язаного", яке містило дані про його зняття з військового обліку, перетнув державний кордон України.
Вартість послуг з ухилення від мобілізації, за даними прокуратури, становила від $6 до $12 тис. за одну людину.
Поліціянти повідомили про проведення серії обшуків у місцях проживання підозрюваних, а також у приміщеннях ТЦК та лікарні. Були вилучені медичні документи, чорнові записи, комп'ютерна техніка, різні носії інформації, мобільні телефони, а також ₴5 млн.
Центральна ВЛК скасувала попередні рішення районних ВЛК стосовно чоловіків, які скористалися "послугами" зловмисників, повідомляють у Національній поліції України.
Зазначається, що трьом учасникам схеми інкриміновано обвинувачення в пособництві ухиленню від призову на військову службу. Лікарю інкриміновано допомогу в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, а колишньому працівнику військкомату – участь у незаконному переправленні осіб через кордон та отримання неправомірної вигоди за вплив на рішення особи, уповноваженої виконувати функції держави.
Як повідомили в поліції, організатору та ще одному учасникові обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави, тоді як третій порушник знаходиться під нічним домашнім арештом.
Нагадаємо, вимагали гроші за відстрочку від мобілізації. Правоохоронці викрили працівників одеського ТЦК на хабарництві.
Як повідомляв 5.ua, раніше народний депутат України Володимир Ар'єв заявив, що МСЕК вимагає гроші вже навіть з інвалідів війни.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.