Приватні та романтичні. Цьогорічні весілля кардинально змінилися. На зміну пишним церемоніям прийшли камерні одруження. Від початку війни весільні тенденції дуже змінились – в РАЦСах побільшало молодят у військовій формі, а заяви на шлюб заздалегідь не пише майже ніхто.
Подружжям стали військовий Віктор та журналістка "5 каналу" Вікторія. Познайомилися 6 років тому, майбутня дружина кілька разів брала інтерв’ю в армійця, а два роки тому їхні робочі стосунки переросли у романтичні. Заради нареченої військовий перевівся служити зі Львівщини до неї на Луганщину. Все змінила війна – Віктор став на захист України, а Вікторія із сином вимушені були переїхати із Сєвєродонецька до Дніпра. Але від мрії побратися вирішили не відмовлятись.
"Коли ще пів року тому ми планували наше одруження, то ми мріяли про купу класнючих фотокарток, вони у нас є, ця мрія здійснилась, все решта – не було ні медового місяця, ні бодай медового тижня, ми провели три щасливі доби разом вперше за ці три місяці, далі Вітя повернувся на службу, я повернулась до роботи. Я мрію про Перемогу і Вітя цю Перемогу здобуває, ми не тільки за кордон поїдемо, а ще і зможемо повернутися до нашої квартири у наш Сєвєродонецьк", – каже журналістка "5 каналу" Вікторія Ковальова.
В Україні щасливих родин цього року більшає, війна – не завада закоханим. Також одружилися піротехнік Іван та його наречена Анастасія. Чоловік служить у черкаському гарнізоні рятувальників. Маленьку весільну церемонію їм організували колеги.
Для багатьох українців звичні церемонії у РАЦСах нині неможливі, адже хтось із наречених на передовій. Іноді їх організовують просто на позиціях, а керують церемонією – командири бійців. У 25-й повітрянодесантній бригаді церемонію влаштували просто неба, одружуються відразу дві пари. За гостей – бойові побратими.
"Підходящий момент – це тут, який тут і зараз і все, тому ми це тут зробили, взагалі для мене честь, що наше весілля отаке, тому, що наша країна у війні, наша країна воює, тому як ми могли, так це і зробили, і для мене честь вийти заміж за бійця, який для мене є героєм", – розповіла наречена Христина.
Війна змінила людей і дедалі більше пар вирішують не затягувати зі шлюбом, каже ведуча весільних церемоній Ірина Тітовська. Військові просять не згадувати про війну хоча б у цей день, а цивільні намагаються втілити свої весільні мрії.
"Дуже багато дівчат згадали про те, що вони все життя мріяли про білу сукню, і війна навчила не відмовлятися від мрій, тому що ніхто не знає, що буде завтра, але і хвиля патріотизму вдягнула людей у вишиванки. Кажуть, ми українці через вбрання, через свої вишивані сукні", – запевнила ведуча весільних церемоній Ірина Тітовська.
У Черкаському РАЦСі хваляться статистикою: порівняно з минулим роком охочих одружитися побільшало вдвічі. В середньому за місяць тут стають родинами близько 300 пар. Охочих подавати заяви заздалегідь поменшало, багато розписуються відразу. Цього року в тренді невеликі церемонії, пишних гулянь не побачити. Буває, наречений заходить у РАЦС з рюкзаком і їде на фронт відразу після церемонії.
"Весілля дійсно змінились, вони стали більш камерні, стали більш інтимні, як правило обмежуються кількістю осіб – наречений і наречена. Вони розуміють, що важливо оця мить, яку вони розподіляють, вона важлива між ними двома і не обов’язково навіть запрошувати велику кількість гостей, тому дуже часто приходять з дітками, дуже часто батьки і все", – підсумувала начальниця відділу ДРАЦС у місті Черкаси Лідія Літовкіна.
Цього року Кабінет міністрів дозволив брати шлюб дистанційно. Військовослужбовцям для цього потрібно просто подати заяву командирові. Поліцейські та армійці отримали право одружувати людей. Щоб в Україні, навіть у такий непростий час, ставало більше щасливих родин.
Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, "5 канал"
Читайте також: Замість сукні та смокінга – військова форма: як нині одружуються захисники та захисниці України
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.