Про таке заявив в ефірі "5 каналу" заявив міністр оборони України Степан Полторак.
"Якщо ви бачили, в нас останній тиждень практично кожного дня два збитих безпілотники. Ми зараз або здійснюємо нагляд, або навіть захопили ворожі безпілотники, затримали тих, хто запускав. Постійно провокації йдуть не тільки над арсеналами й базами, а й над військовими частинами, а також над частинами, де зберігається пальне. Це дуже системна загроза. І все це пов’язано з тим, що в нас насправді йдуть бойові дії і Росія здійснює агресію", – сказав міністр.
Полторак також прокоментував інформацію, що десантники нібито збили ворожий безпілотник. Міністр уточнив, чи це було тренування чи це була спроба підірвати з боку ворога: "На жаль, різні випадки є. І бувають випадки, коли ми проводимо навчання спільно з СБУ і перевіряємо пильність наших об’єктів, але ті випадки, які у нас були на останньому тижні, там були випадки, з якими розбирається нині СБУ. Тобто це точно не ми. І ми такі навчання не проводили. Це спроба і перевірка нас на спроможність нас забезпечити охорону баз арсеналів і складів. Ми на сьогодні спланували цю роботу, вона ведеться системно, велика, але знову ж, треба ресурс, без ресурсу нічого не буде".
Крім того, глава Міноборони поскаржився, що при периметрі складу і / або бази в 12-18 км способів влаштувати там диверсію "дуже багато". Полторак також анонсував, що до Нового року, тобто до кінця 2018 року, буде завершено будівництво до 10 потужних нових об'єктів, які витримують на 1 кв. м вибух п'яти тонн тротилового еквівалента.
Він додав, що сумарний периметр всіх основних арсеналів Збройних Сил України становить понад 100 км і нині забезпечити надійну охорону всіх цих об'єктів "дуже складно". Так, за словами Полторака, ніхто з військових не хоче йти на посади начальників арсеналів, оскільки в нинішніх умовах і при тому рівні фінансування, який доступний, забезпечити їх якісну охорону "дуже і дуже складно". Як зазначив керівник оборонного відомства, проблему можна вирішити лише системно: створюючи закриті підземні сховища із залізобетону.
"Таке будівництво на трьох основних арсеналах, які ми вибрали, йде. Продовжується перекидання і розосередження основних типів боєприпасів... Але таку роботу дуже складно зробити по-швидкому, і тому зараз ми здійснюємо інші заходи для забезпечення надійності", – наголосив Полторак.
Як інформував 5.UA, вибухи на складах з боєприпасами поблизу міста Ічня почалися близько 4 ранку вівторка, 9 жовтня. Інформації про потерпілих немає. Евакуювали понад 12 тис. осіб. Нагадаємо, уряд виділить 100 мільйонів потерпілим від вибухів під Ічнею. У ГПУ тим часом головною версією вибухів назвали диверсію.
Дивіться також фотогалерею за темою:
БТРи, боєприпаси на землі та дерева у вогні: перші фото з околиць Ічні – ФОТО




















