Скріншот відео

В Одесі зоозахисники зібралися на мітинг під стінами цирку – причини

Потрапити до цирку, щоб поспілкуватися з директором, вдалося не відразу – охоронці закладу намагалася виштовхати журналістів через… відсутність квитка

В Одесі захисники тварин вимагали зупинити експлуатацію диких звірів. Три десятки активістів влаштували мітинг під стінами Одеського державного цирку. Там саме мала відбутися чергова вистава, у програмі якої беруть участь ведмедиці. Чи вдалося провести шоу? Ольга Дунська знає.

На кадрах з нової програми тварини, серед яких ведмедиця Урися, розважають глядачів. Обурені зоозахисники напередодні чергової вистави вийшли під стіни цирку на акцію протесту.

"Ведмедів дуже часто на розпечене вугілля ставлять, щоб вони танцювали, через що потім не можуть на 2 лапках стояти одночасно, переступають, використовується їжа, як заохочення. Швидше за все, їх нормально не годують і заради однієї рибки готові робити що завгодно", – пояснює учасниця акції протесту Олеся Ніколаєва.

Влітку державні екоінспектори вже відвідували Одеський цирк. Тоді глядачів розважали червонокнижні ведмеді з Білорусі. Чиновники винесли припис – заборонити використання диких тварин у будь-яких шоу та створити належні умови для їх утримання. Проте адміністрація закладу, кажуть активісти, цим знехтувала. Тож зоозахисники знову викликали поліцію.

Потрапити до цирку, щоб поспілкуватися з директором, вдалося не відразу. Охоронці закладу намагалася виштовхати журналістів через… відсутність квитка.

Директор цирку запевнив, що червонокнижні ведмеді у виставі участі не беруть, а умови їх утримання відповідають вимогам закону. Про постанову екологічної інспекції – вперше чує.

"Я його не підписував, там немає мого підпису. Я не бачу, що там написано, там отакий шрифт на телефоні, який не розгортається, я не бачу", – каже директор цирку Євген Гайдамака.

Доки розбиралася поліція, активісти на вулиці закликали глядачів повернути квитки й підтримати гасло "За цирк без тварин".

"У дітей своє уявлення, що повинні бути тварини, розуміємо і захисників тварин, але цирк без тварин – не цирк, для мене, з мого дитинства, діти ходимо дивимося, чекаємо тварин", – каже відвідувачка цирку Жанна.

Проте знайшлися й ті, хто охоче підтримав зоозахисників. Шестирічна Ксюша прийшла до цирку заради гімнастів. Коли дізналася, що участь беруть і тварини – обурилася.

"Я хотіла піти в цирк подивитися на клоунів, циркачів всяких, а не тварин. Не хочу, щоб тварини в клітинах містилися. У нас же є люди, вони вміють виступати, тварини нехай гуляють на волі", – каже Ксенія.

Стартувало нове шоу на початку листопада. В програмі офіційно зазначено й звірів – морські котики, крокодили та ведмедиця.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Це точно не ми": Полторак розповів про останні перехоплення безпілотників біля арсеналу та військової частини ЗСУ
Наступний матеріал
Справа Мартиненка: САП взялася за першу частину доказів, але захист – проти одного з томів

Багатостраждальних овець, що 2 тижні чекали на митниці, передадуть на екоферму

Щодня росте на 2 сантиметри: в Одесі народилося унікальне жирафеня Арсентій

Вівці у Чорноморському порту: кого вимагають покарати активісти

"Утилізують не всіх": стала відома доля овець, що простояли на митниці 2 тижні

Епопея з вівцями на митниці: поліція відкрила справу, тварин везуть на утилізацію

Заручники в Одеському порту: для овець, що вижили, облаштували майданчик з їжею