Ірина Геращенко
Ірина Геращенко фото Європейська солідарність

"Це абсолютна ганьба, що через 20 років темники медведчука повертаються узаконеними в цій сесійній залі" – Ірина Геращенко з трибуни ВРУ

Читайте по-русски
Також співголова фракції "ЄС" наголосила на необхідності забезпечення незалежності Нацради з питань телебачення і радіомовлення

Співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко з трибуни Верховної Ради України наголосила, що законодавство про медіа має враховувати Директиви Європейської комісії щодо аудіовізуальних послуг, а не встановлювати цензуру в Україні. Про це повідомляє пресслужба партії "ЄС".

"Цей закон є важливим для виконання 7 пунктів передумов для країни-кандидата члена в ЄС. В той же час у цьому законопроекті є норми, проти яких жорстко боролася "Європейська Солідарність" як державницька політична сила, яка розпочала процес формування законодавства, яке наближає Україну до ЄС і НАТО, і відмовилася від пропагандистського "УТ-1", – сказала вона.

"Це абсолютна ганьба, що через 20 років темники медведчука повертаються узаконеними в цій сесійній залі. Тому що ви створили цю проблему, проголосували за те, щоб з бюджету парламенту щороку більше ніж 500 мільйонів гривень виділяли на канал "Рада", який сьогодні перетворився на найгірше пропагандистське ТБ, де зовсім немає парламенту", – розповіла Геращенко.

"Ми обговорюємо європейські законопроекти, а при цьому цінність свободи слова не є для вас цінністю, бо ніхто з вас жодного разу не сказав про цінність свободи слова, про ганьбу відключення трьох патріотичних телеканалів, які сьогодні борються за Україну так само жорстко, як солдати на фронті. Більше того, частина колективів "Прямого", "5 каналу", "Еспресо" воює. В колективах є загиблі і поранені, і ви відключили ці канали від цифрового ефіру, не допускаєте їх до марафону і кажете, що ви за євроінтеграцію і НАТО", – зазначила співголова фракції.

"Це блокуватиме наш шлях до ЄС. Важливо, щоб людина, яка натиснула на цей червоний рубильник, включила телеканали. Ми знаємо, що вона перебуває на Банковій", – сказала Геращенко.

Також вона наголосила на необхідності забезпечення незалежності Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

"Незалежна Нацрада – та, яка помічає помилки, те, на що перетворився марафон, канал "Рада", де немає плюралізму, свободи слова, де можна принижувати опозицію, брехати про важливі речі, забувши про інституційність парламенту. Нацрада не помічає, що на "FreeДОМ" і "Дом" включаються "харошие русские", представники опзж і "партії шарія", – зазначила народна депутатка.

Геращенко звернула увагу, що до питання телеканалу "Рада" парламенту доведеться повернутися, щоб забезпечити виконання його статутних задач – висвітлення роботи ВРУ.

"У всіх демократичних країнах світу канали, які висвітлюють діяльність парламенту, працюють як бюлетень, розповідаючи про роботу комітетів, фракцій, даючи платформу висловити позицію щодо законів. За останні 10 місяців там немає парламенту, жодної фракції, і виборці не розуміють, чи працює парламент узагалі", – сказала вона.

"Канал "Рада" має щодня видавати бюлетень, в якому буде представлено плюралізм думок у цій залі, позицію всіх парламентських фракцій, позицію щодо законопроєктів, а не ту найганебнішу творчість, яка відбувається на цьому постсовковому каналі, який перетворився на "УТ-1", – сказала співголова фракції.

"Сьогодні здійснюється тиск з Банкової і міністерства цензури, які цензурують марафон. Міністр цензури має досвід і двічі вибачався за цензуру у 2004-му, 2014-му, і важливо, щоб не вибачався у 2024-му, бо до цього все йде. Важливо включити "заборонені телеканали" – це буде наша з вами відповідальність за демократію і відданість свободі слова", – наголосила Геращенко.

У пресслужбі зазначили, що вона також подякувала гуманітарному комітету і представникам "ЄС", які працювали над вдосконаленням цього законопроєкту.

"Хочу подякувати їм за те, що прийняли наші поправки по мовному законодавству. Ми разом не допустили того, щоб у цьому законі було порушено квотний принцип присутності української мови – це була би зрада української мови, зрада нашої армії і зрада України. Добре, що ці позиції виключили", – підсумувала Ірина Геращенко.

Читайте також: закон про медіа має відповідати європейським стандартам, захищати ЗМІ і свободу слова – заява "ЄС".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

Олег Синютка про закон "Про медіа".

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Хоробрий народ України став лауреатом премії імені Сахарова, яку вручили в Європарламенті
Наступний матеріал
У Міноборони заговорили про потребу в черговій мобілізації
Loading...
В ефір державного телеканалу "FreeДом" запрошували тільки депутатів "Слуги народу" – "Детектор медіа"

В ефір державного телеканалу "FreeДом" запрошували тільки депутатів "Слуги народу" – "Детектор медіа"

Піар за сотні бюджетних мільйонів: що відбувається з каналом "Рада" – розслідування

Піар за сотні бюджетних мільйонів: що відбувається з каналом "Рада" – розслідування

Депутати закликають відновити трансляції засідань парламенту на телеканалі "Рада"

Депутати закликають відновити трансляції засідань парламенту на телеканалі "Рада"