5 канал

ТОП-10 військових навчань, які найбільше вразили читачів 5.ua

5.ua пропонує вашій увазі ТОП-10 військових навчань в Україні, які найбільше вразили наших читачів. Тут масштабне навчання "Південний вітер", "Літня гроза", навчання для артилеристів з "Піонами" та комп'ютерні програми, а також ракектні стрільби поблизу Криму

1. ЗСУ провели масштабні навчання на всій території країни "Південний вітер".

mil.gov.ua

У липні 2016 року стартував другий етап комплексних командно-штабних навчань "Південний вітер-2016". До проведення навчань були залучені органи військового управління стратегічного та оперативно-стратегічного рівня, а також визначені військові частини та підрозділи усіх компонентів ЗСУ.

Головною метою було вдосконалити діяльність органів військового управління та взаємодії оперативних, оперативно-тактичних угрупувань під час проведення стратегічних дій у визначених операційних зонах.

Під час навчать військові відпрацювали практичні дії, зокрема, із проведенням тактичних навчань батальйонів (дивізіонів) з бойовою стрільбою, десантуванням та рейдами підрозділів Високомобільних десантних військ, переміщенням на значні відстані комбінованим способом із подоланням водних перешкод, виконанням льотно-тактичних завдань, відбиттям повітряного нападу противника тощо. Навчання тривали тиждень. 

Зауважимо, що в рамках навчань "Південний вітер" морпіхи також відбили умовне вторгнення з моря. 

2. Відбулися масштабні ракетні стрільби ЗСУ поблизу Криму

mil.gov.ua

1 грудня 2016 року міністр оборони України Степан Полторак і начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко доповіли Президентові Петру Порошенку, що розрахунки зенітно-ракетних комплексів підрозділів Повітряних сил ЗСУ у рамках навчань, що стартували в Херсонській області, здійснили успішні запуски 16 зенітних керованих ракет середньої дальності, повністю виконавши поставлені завдання. Зауважимо, що РФ погрожувала завдати ракетного удару через українські ракетні стрільби над Чорним морем. Російські пілоти навіть отримали офіційне розпорядження знищувати українські ракети біля Криму. Попри це українські навчання минули успішно і спокійно. 

У мережі також з'явилося відео запуску ракети зі стрільб ЗСУ поблизу Криму.

 

3. Широкомасштабні навчання ЗСУ "Літня гроза", під час яких наші армійці на "Хаммерах" перепливали Дніпро. 

У липні 2016 року в ЗСУ під керівництвом головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка на полігонах тривали широкомасштабні комплексні командно-штабні навчання "Літня гроза–2016".

Зазначається, що у навчаннях були задіяні підрозділи усіх видів військ ЗСУ, включаючи підрозділи територіальної оборони. Головне завдання – відпрацювати насамперед адекватне реагування підрозділів та командирів на різкі зміни обстановки, які можуть виникнути під час виконання завдань.

У Генштабі також зазначили: "У ході навчань "Літня гроза-2016" штаби покращать планування та управління силами і засобами в нових операційних районах, у тому числі в умовах правового режиму воєнного стану. Визначені частини і підрозділи здійснять переміщення на значні відстані комбінованим способом з подоланням водних перешкод".

Окрема увага під час навчань приділялася відбиттю повітряного нападу противника. Також заплановані навчання з бойовою стрільбою для підвищення рівня бойової злагодженості різних родів військ.

4. Під Києвом відбулися навчання "богів війни" з "Піонами". 

Ефективніше вести вогонь дозволяє програма, яку розробили волонтери. На навчаннях "богів війни" під Києвом у жовтні 2016 року були застосовані самохідні гаубиці "Піони", які здатні влучати у ціль на відстані більше 40 км. 

Артилеристи, хоч і "боги війни", але навіть боги не ідеальні. Тож українські артилеристи на полігоні під Києвом відточували свою майстерність. І готові будь-якої миті відправитися на фронт, щоб своїми влучними пострілами зупиняти ворога.

Артилеристи майже щодня проводили теоретичні заняття. А от на полігоні – вдруге за місяць. Сьогоднішні артилеристи вчаться не лише по книжках. Задіяна на навчаннях бойова бригада захищала Маріуполь. Ветерани АТО діляться досвідом. Більш ефективно вести вогонь дозволяє програма, яку розробили волонтери. Її можна встановити на звичайний планшет. Це значно спрощує розрахунки, кажуть артилеристи. 

Окрім гармат навчання провели ще й на самохідних гаубицях "Піон". У 1996-му Україна відмовилася від них через здатність стріляти ядерними снарядами. Але через російську агресію "Піони" довелося розконсервувати. Вони пройшли капітальний ремонт і довели свою ефективність на фронті. Влучають у ціль на відстані понад сорок кілометрів.

5. На Житомирщині пройшли масштабні навчання резервістів, щоб опанувати нову тактику. 

рубіж-20165.ua

У вересні 2016 року на Житомирському полігоні влаштували двотижневі навчання для демобілізованих вояків-резервістів. У них взяли участь понад 1 тисяча військовослужбовців. Військові відпрацьовували здійснення стрибків з парашутом та дізнавалися про нову тактику ЗСУ. 

У пріоритеті навчань – тактична та бойова підготовка. Доки вони старанно відпрацьовують, рейдові, легендарні офіцери, за плечима яких найгарячіші точки війни на сході України, вказують їм на помилки. У такому ритмі резервісти провели майже два тижні. Завершилися збори масштабними бригадно-тактичними навчаннями з бойовими стрільбами.

6. Відбулися військові навчання інженерних військ "Рубіж-2016" з транспортерами-амфібіями та димовою завісою.

Прес-служба Генштабу ЗСУ

У жовтні 2016 року в рамках навчань "Рубіж-2016" вперше за часи незалежності військові інженери на Херсонщині спромоглися навести півкілометрову переправу через річку. У вишколі задіяли масивні транспортери-амфібії. За дві години армійці мали звести переправу довжиною у 560 метрів на інший берег Дніпра.

Програмою навчань передбачено, що машини колоною під'їжджали до берега Дніпра. Кожна з них везла на собі секцію понтонної переправи, якою українські армійці мали перебратися на інший берег Дніпра. На розгортання переправи бійці мали 2 години. 

7. Українські мехбригади провели масштабні навчання перед виходом в АТО.

У лютому 2016 року Генштаб перевірив навчання механізованих бригад ЗСУ у взаємодії з артилерією та авіацією на Яворівському та Широколанівському полігонах.

До бригадних тактичних навчань із бойовою стрільбою військові частини, виведені із району проведення АТО для вдосконалення бойових спроможностей, готувалися впродовж кількох місяців. На полігонах підрозділи бригад пройшли повний цикл бойового злагодження і підготовки з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам агресії.

Під час навчання бійці діяли в умовах тактичної обстановки, яка динамічно змінювалася. Завдання були комбіновані: дії у обороні та наступі, застосування різних видів артилерії, засобів протиповітряної оборони тощо. Одним із важливих завдань у ході навчання було відпрацювання взаємодії механізованих підрозділів з іншими видами та родами військ.

Також відпрацьовувалися спільні дії наземних сил, підрозділів армійської авіації та Повітряних Сил ЗС України, взаємодії піхоти та артилерії для виконання завдань на єдиному оперативно-тактичному фоні.

8. У Генштабі опублікували видовищне відео навчань бійців ОК "Захід"

У вересні 2016 року тривало бригадне навчання військовослужбовців оперативного командування "Захід". 

"Неодноразово ці солдати були там, де справжня війна. І вони готові повернутись. Волинська бригада чекає, доки пролунають накази, щоб перетворити слова у діло, кодовані команди у смерть для ворогів", – йдеться в повідомленні Генштабу.

9. Під час навчань на Яворівському полігоні строковики проходили "бойове хрещення".

5 канал

У жовтні 2016 року На Яворівському полігоні розпочались тренування строковиків осіннього призову. Це військові з різних областей України, яких навчають стріляти, надавати першу медичну допомогу та долати так звану психологічну смугу перешкод. Для майбутніх захисників також підготували цілу низку випробувань для вивчення азів військової підготовки.

"Вони вивчають ази військової підготовки. Це вогнева, фізична, стройова, статутна, тактична медицина та тактична підготовка", – пояснив заступник начальника 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ Володимир Безбродов.

Для військових спеціально підготували психологічну смугу перешкод, аби ті були готові до екстремальних умов. Цю смугу армійці долали під звуки вибухів гранат та автоматних черг.

Найцікавіша для новобранців ділянка – стрільбища. Тут відбувалося так зване "бойове хрещення" – строковики здійснювали перші постріли з автомата. Заняття зі строковиками проводили досвідчені інструктори. Серед них і учасники АТО на Сході. Вишкіл на Яворівському полігоні тривав місяць. Потім у строковиків присяга і служба у військових частинах.

10. Видовищний вишкіл десантників зі стрибками з гвинтокрилу та навчання снайперів.

У вересні 2016 року на навчальних місцях загальновійськового полігону, що на Дніпропетровщині, продовжувалися практичні заняття з особовим складом оперативного резерву 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ВДВ ЗС України. Майже весь особовий склад – це військовослужбовці, які виконували бойові завдання в районі проведення АТО.

Військовослужбовці опанували парашутно-десантну підготовку та розпочали успішно здійснювати стрибки з парашутом із гвинтокрилу Мі-8. У свою чергу, екіпажі бронетехніки вдосконалили навички управління бойовою технікою на різних складних ділянках місцевості, за різних умов, вдень та вночі, долаючи водні перешкоди. Нарешті, десантники-снайпери відпрацювали вправи з вибору позиції для ведення стрільби та маскування на місцевості.

Окремо варто відзначити, що майже весь особовий склад – це військовослужбовці, які виконували бойові завдання в районі проведення АТО на Сході України.

Нагадаємо, спецпризначенці долали 5-денний курс "виживання" за програмою SWAT – фоторепортаж

Попередній матеріал
НАЗК вимагає пояснень від кількох нардепів через невчасно подані е-декларації
Наступний матеріал
Міноборони: Україні повернули тіла всіх загиблих бійців на Світлодарській дузі
Теги:
Loading...

Ракетні стрільби ЗСУ поблизу Криму: з'явилося відео запуску ракети

Україна зменшила зону виконання ракетних стрільб біля Криму – ВПС ЗСУ

"Укроборонпром" представив на виставці IDEAS-2016 макети "Оплоту", БТР-ів та протитанкові ракети

В Україні провели успішні випробування переносного ракетного комплексу "Корсар" – відео

Українські армійці випробували новітню мобільну станцію "Пелікан"

5 канал - трансляція наживо