Українські мехбригади провели масштабні навчання перед виходом в АТО – фотозвіт

Генштаб перевірив навчання механізованих бригад ЗСУ у взаємодії з артилерією та авіацією на Яворівському та Широколанівському полігонах

Начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко разом із групою офіцерів Генштабу та Сухопутних військ перевірив завершальний етап бойового злагодження механізованих бригад Збройних Сил України, який відбувся на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки та Широколанівському полігоні. Подробиці повідомляє прес-служба Міноборони.

До бригадних тактичних навчань із бойовою стрільбою військові частини, виведені із району проведення АТО для вдосконалення бойових спроможностей, готувались упродовж декількох місяців. На полігонах підрозділи бригад пройшли повний цикл бойового злагодження і підготовки з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам агресії.

Під час навчання бійці діяли в умовах тактичної обстановки, яка динамічно змінювалась. Завдання, які ставились перед командуванням та підрозділами бригад, мали комбінований характер: дії у обороні та наступі, застосування різних видів артилерії, засобів протиповітряної оборони тощо. Одним із важливих завдань у ході навчання було відпрацювання взаємодії механізованих підрозділів з іншими видами та родами військ. Зокрема, відпрацьовувались спільні дії наземних сил, підрозділів армійської авіації та Повітряних Сил ЗС України, взаємодії піхоти та артилерії для виконання завдань на єдиному оперативно-тактичному фоні.

Віктор Муженко наголосив, що у проведенні тактичних навчань командирам не варто розраховувати лише на відпрацювання дій за сценарієм. У реальному бою такого не відбувається, тому потрібне тактичне розуміння можливостей підрозділу і, відповідно, творчий та ефективний підхід до прийняття рішень. Зокрема, під час завершального етапу бойового злагодження механізованих бригад чимало вказівок командирам надавалось не за сценарієм. Кожен із них приймав рішення і діяв за обстановкою. До прикладу, для підрозділів бригад чимало раптових ввідних стосувались маневреності дій. Начальник Генерального штабу зауважив, що увага до виконання маневрів та мобільність підрозділів надає можливість ефективніше застосовувати наявні сили і засоби в різних районах і рубежах.

Говорячи про плани бойового навчання військ, начальник Генштабу підкреслив, що в контексті підготовки враховуються загрози сьогодення. Зокрема, розміщення військ країни-агресора навколо кордонів України. Він також зазначив, що з минулого року до цього часу проведено близько двох десятків тактичних навчань бригадного рівня та близько шести десятків батальйонних тактичних навчань.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Також Віктор Муженко прокоментував хід навчань у власному Facebook.

Нагадаємо, сьогодні ж начальник Генштабу Віктор Муженко закликав ОБСЄ до "практичних кроків щодо зниження напруженості на сході України" .

Попередній матеріал
Поліція Марселя: у сутичках з боку росіян брали участь "бійці без правил"
Наступний матеріал
Законопроекти про квоту української музики в радіоефірі повернули на розгляд

Муженко вимагає від ОБСЄ "практичних кроків щодо зниження напруженості на сході України"

Столтенберг: НАТО вивчить можливість надання додаткової допомоги Україні і Грузії

Військовий експерт розповів про загрози російської стратегії та реагування сил НАТО

Окупаційні війська здійснили 40 обстрілів по позиціях ЗСУ - штаб АТО

Штаб АТО уточнив дані про втрати ЗСУ на шахті "Бутівка"

5 канал - трансляція наживо