Брідлав 5.ua

Військовий експерт розповів про загрози російської стратегії та реагування сил НАТО

  Головна мета РФ – максимальний тиск на ЄС та НАТО заради зняття санкцій

  Колишній верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав вважає, що комунікувати з Росією варто осмислено.

  "Найскладніше – закінчити те, що ми почали, і одночасно не спалити мости для майбутніх відносин з Росією – якими б вони не були". Можна називати їх як завгодно, вважає він, кооперацією або партнерством, але важливо зрозуміти, що в майбутньому з РФ все одно доведеться мати справу. Про це він зазначив під час конференції Atlantic Council.

  Повідомляється, що на тлі російської загрози Пентагон учетверо збільшив бюджет європейської оборони на 2017 рік. Крім того, в НАТО заплановане розширення бойових батальйонів у Польщі та країнах Балтії (Естонії, Латвії та Литві).

  Нагадаємо, у червні на території Польщі розпочався польовий вишкіл за сценарієм операцій зі стабілізації в рамках навчання "Анаконда-2016". Поряд з союзниками НАТО та українськими військовими, у навчаннях беруть участь і американські війська.

  Водночас Росія має намір до кінця року розгорнути на західних і південних кордонах Росії три дивізії – близько 30 тис. солдатів.

  За словами колишнього верховного головнокомандувача сил НАТО в Європі Джеймса Ставрідіса, Путін повів Росію небезпечним шляхом. Якщо йому дозволять продовжити в тому ж дусі, "це неминуче призведе до зіткнення з НАТО" і швидко дійде до застосування ядерної зброї.

  Крім того, Брідлав зазначає: "Його головна мета (Путіна – 5.ua) – підірвати ЄС або НАТО, завдяки чому російський президент зможе отримати що завгодно".

  "Відправна точка в задумі Путіна щодо розколу ЄС і НАТО: максимальний тиск для зняття санкцій, який стане першою тріщиною в єдності, що загрожує перетворитися на справжню проблему", – підкреслив він. 

  Як повідомляв 5.ua, НАТО останнім часом активно працює над посиленням безпеки своїх східних союзників, а у понеділок, 6 червня, у Польщі почалися військові навчання, які виявилися наймасштабнішими з часів холодної війни.

  Попередній матеріал
  У Канаді літак ледь не зіткнувся із безпілотником
  Наступний матеріал
  Хіт українських фанів про Путіна пролунав в ефірі федерального телеканалу РФ

  Інструктори НАТО тренують українських спецпризначенців

  Пентагон: Росія могла б зруйнувати НАТО за 60 годин, але ситуація швидко міняється

  Російська авіація вчилась знищувати флот НАТО у Чорному морі

  "Анаконда-2016": У Польщі розпочався масштабний вишкіл за участі українців