церква
церква ВВС

Тепер ПЦУ: на Рівненщині храм, який через конфлікт селян був 5 років зачинений, відновив богослужіння

Читайте по-русски
Останній раз двері Свято-Успенської церкви відчиняли у серпні 2018 року, аби відспівати загиблого на Донбасі військового

У селі Птича, що на Рівненщині, релігійна громада на початку квітня вирішила перейти до Православної Церкви України. Тепер у храмі знову почали проводити богослужіння після п'ятирічної перерви.

Єдина в селі церква була закрита кілька років через конфлікт між селянами колишньої УПЦ Київського патріархату і УПЦ Московського патріархату, – пише ВВС.

Востаннє двері Свято-Успенської церкви відчиняли у серпні 2018 року, аби відспівати загиблого на Донбасі військового. Тоді для цього навіть було потрібне рішення суду.

Відомо, що майже 5 років у селі тривав конфесійний конфлікт між прихильниками Київського і Московського патріархатів, а церква була під замком. Парафіяни навіть зачинялися всередині храму, чатували зовні, билися, кидали "коктейлі Молотова", погрожували знищити церкву, перекривали міжнародну трасу.

Через це у 2016 році суд наклав арешт на церкву, її приміщення охороняла поліція. Відтоді одна група вірян молилася в гаражі священика, інша – у споруді біля храму.

У Птичі минулого тижня провели парафіяльні збори, на яких понад 400 присутніх селян підтримали перехід до Православної Церкви України. Тоді ж зареєстрували зміни до статуту релігійної громади та внесли необхідні зміни до державного реєстру юридичних осіб. Суд уже зняв арешт на приміщення храму, а селяни зірвали замки з воріт церкви.

У неділю, 7 квітня, у храмі відбулося перше богослужіння без провокацій чи сутичок. На службу до церкви прийшли понад 300 вірян Птичі.

Проте таке рішення вважають нелегітимним віряни УПЦ МП. Прихильники російської церкви назвали перехід більшості селян до ПЦУ "захопленням храму" і сподіваються повернути його через суд.

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України

6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Дивіться також фотогалерею:

День, що вже увійшов в історію: як відбувалося підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
/
/
Президент Петро Порошенко нагородив Вселенського Патріарха Варфоломія орденом 'За заслуги' І ступеня
/
Президент Петро Порошенко нагородив Вселенського Патріарха Варфоломія орденом "За заслуги" І ступеня

Попередній матеріал
Криворучко сумнівається в ефективності управління УЗ та підходах до її реформування
Наступний матеріал
На Донбасі відновив роботу КПВВ "Мар'їнка" – подробиці

За один місяць до ПЦУ переходить більше парафій, ніж за попередні 5 років – Президент

Чому не зовсім коректно казати "перехід до ПЦУ" – пояснення священика

На Житомирщині погрожують священикам, які перейшли до ПЦУ

У Криму окупаційна влада хоче закрити головний храм ПЦУ

Томос для ПЦУ став для Росії більшою геополітичною катастрофою, ніж розпад Радянського Союзу – Медведєв

Комітет ВР підтримав законопроект щодо процедури переходу релігійних громад