'Укрзалізниця'
'Укрзалізниця' Facebook

Криворучко сумнівається в ефективності управління УЗ та підходах до її реформування

  За його словами, залучаючи фахівців з боку наші профільні органи і їх керівники визнають свою неспроможність і неможливість своїми силами провести зміни, яких від них так очікували при їх призначенні

  Глава Асоціації власників вагонів Олександр Криворучко засумнівався в ефективності управління "Укрзалізниці". Причиною стало звернення міністра інфраструктури України Володимира Омеляна до Світового банку з проханням проаналізувати процедуру закупівель УЗ.

  Всесвітній банк погодився виробити стратегію реформування цього підприємства. Але Криворучко вважає, що таку роботу довірили непрофільної організації в залізничній галузі. За неї, ймовірно, доведеться ще й заплатити. Про це він написав у Facebook.

  "Звертаю вашу увагу, що все це буде робити банк. Ну тобто не німецькі, американські, японські або французькі залізниці, а Банк (організація, звичайно, авторитетна, знаменита, але фінансова ...). Так, наприклад, ви пішли до стоматолога, а стратегію лікування Вам буде виробляти відмінний фахівець у своїй сфері, грамотний і досвідчений співробітник – окуліст, та ще й запрошений з далекого зарубіжжя, який нашими інструментами орудувати не вміє... а стоматолог, до якого ви прийшли, буде за цим просто спостерігати... Погодьтеся, якось Дивно виходить", – зазначив Криворучко.

  За його словами, залучаючи фахівців з боку наші профільні органи і їх керівники визнають свою неспроможність і неможливість своїми силами провести зміни, яких від них так очікували при їх призначенні.

  Він упевнений, що в структурах Міністерства інфраструктури, УЗ є підрозділи, відповідальні за створення стратегії розвитку, оптимізації та підвищення ефективності діяльності.

  "Навіщо всі ці органи? Якщо є експерти Світового банку. Навіщо потрібні топ-менеджери "Укрзалізниці" з зарплатами в сотні тисяч гривень? Якщо є експерти Світового банку. Давайте тоді поширимо такий підхід на інші галузі економіки. Зрештою, давайте попросимо уряду Швейцарії або Німеччині проаналізувати і оцінити дії нашого уряду, написати їм стратегію", – обурився глава Асоціації власників вагонів.

  Криворучко запропонував для підвищення ефективності УЗ почати з простих відомих всім базових речей. Наприклад, почати закуповувати продукцію безпосередньо у безпосередніх її виробників, а не у посередників у вигляді фірм-одноденок. Або забезпечити належне фінансування з державного або місцевих бюджетів найбільш важливих для країни завдань в залізничній сфері – про які постійно говорять керівники УЗ. Може потрібно, запропонував експерт, нарешті пролобіювати скасування сплати податку на землю для УЗ? Це все питання без відповіді, пише глава Асоціації.

  "Суть – ні як учасник ринку залізничних перевезень, ні як звичайний громадянин не розумію, чому ми весь час шукаємо розумного товариша з приставкою "Міжнародний", "Інтернаціональний" або "Світовий" і думаємо, що він прийде і вирішить усі наші проблеми? Мені здається Україна може і повинна сама займатися своїм майбутнім, а не віддавати такі питання на відкуп безумовно розумним, але не завжди зацікавленим в нашому процвітання друзям", – підсумував Криворучко.

  Попередній матеріал
  Італійський лоукост запустить регулярні рейси з України до Риму
  Наступний матеріал
  Тепер ПЦУ: на Рівненщині храм, який через конфлікт селян був 5 років зачинений, відновив богослужіння
  Теги: