'Укрзалізниця'
'Укрзалізниця' Facebook

У МЕРТ не підтримали автоматичне підвищення тарифів "Укрзалізниці"

  Спосіб державного регулювання тарифів шляхом їх "автоматичної індексації" законом не передбачений, зазначили у міністерстві

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України не підтримало проект постанови про автоматичне підвищення тарифів "Укрзалізниці". Свою позицію відомство виклало у офіційній відповіді монополісту, підписаній першим заступником глави МЕРТ Максимом Нефьодовим, передає "Обозреватель".

  У листі наголошується, що Кабінет Міністрів постановою від 25.12.1996 №1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" визначив, що тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України та пов'язані з ними послуги встановлює Мінінфраструктури за погодженням з МЕРТ і Мінфіном. Крім того, спосіб державного регулювання тарифів шляхом їх "автоматичної індексації" – законом не передбачений.

  "Процес формування і встановлення тарифів на перевезення вантажів у межах України та пов'язані з ними послуги має відбуватися з урахуванням законів, а рівень тарифів затверджуватися (фіксуватися) уповноваженим органом, зокрема, до створення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту, – Мінінфраструктури за погодженням з МЕРТ і Мінфіном", – акцентується у документі.

  Крім того, у своїй відповіді відомство зробило зауваження "Укрзалізниці" щодо того, що положення її проекту постанови не узгоджуються між собою. Наприклад, в ньому встановлюються конкретні терміни індексації — з 1 лютого, 1 травня, 1 серпня і 1 листопада чинного року. Однак відповідно до Закону України "Про ціни і ціноутворення" термін індексації тарифів повинен визначатися спеціальними органами. До того ж, постанова Мнінфраструктури, Мінфіну і МЕРТ допускає тільки установку механізму індексації тарифів.

  "З огляду на викладене, проект постанови не підтримується", — резюмували в листі МЕРТ.

  Попередній матеріал
  Вимагав $5000 хабара: на Київщині поліція затримала депутата облради
  Наступний матеріал
  Масштабне оновлення: Microsoft анонсувала зміни до Windows 10
  Теги: