"Захід-2017"
"Захід-2017" fontanka.ru

"Таке трапляється": Експерт прокоментував інцидент із пострілом з вертольота в ході навчань "Захід-2017"

На думку експерта, в ході навчань у найближчі дні стане зрозуміло, чи буде задіяний в них умовний ядерний компонент

"Безумовно, масштаб ми зараз ще не знаємо, оскільки офіційно заявлено, що там (мова йде про навчання "Захід-2017" - 5.UA) задіяно 12 тис. 800 військовослужбовців Білорусі і Російської Федерації. Проте РФ впродовж тривалого часу є такою країною, яка приховує або відверто бреше щодо кількості військовослужбовців на цих навчаннях. Наприклад, навчання "Кавказ-2008", які потім переросли в агресію в Грузії: було заявлено 8 тис. військових, але їх було вдвічі більше. А вже "Кавказ-2016" замість 11 тис. було кількасот тисяч військовослужбовців. Тобто це дійсно великі навчання, але поки що ми не знаємо реальну кількість. Звісно, що це прикрий інцидент, але з таким розмахом таке трапляється. Можемо згадати наші навчання часів Леоніда Кучми, там траплялися і більш курйозні випадки", - про це в ефірі "5 каналу" сказав експерт фонду "Майдан закордонних справ" Олександр Хара.

Крім того, на думку експерта, в ході навчань у найближчі дні стане зрозуміло, чи буде задіяний у них умовний ядерний компонент.

"Бо фактично в позаминулі рази РФ використовувала ці навчання, щоб імітувати ядерний удар по західних країнах, перш за все Польщі. Це, звичайно, є загрозою", - зауважив Хара.

Детальніше дивіться у відео:

Нагадаємо, напередодні на навчаннях "Захід-2017" вертоліт здійснив мимовільний постріл в зоні, де знаходилися люди і були припарковані цивільні машини. Унаслідок цього дві людини отримали серйозні поранення.

Як повідомляв 5.UA, раніше у НАТО заявили, що військові навчання "Захід-2017" у Білорусі можуть виявитися "троянським конем" і після їх закінчення Росія може залишити армію в Білорусі. У Генштабі ЗСУ вважають, що спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2017" – це чергова спроба тиску агресора не лише на Україну, а і на країни-члени НАТО. У першу чергу, на країни Балтії і Польщу.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Спрацювали професійно: у Миколаєві пограбували одразу дві ювелірні крамниці
Наступний матеріал
У Харкові відкрили перший в Україні колумбарій для домашніх тварин
Loading...

На навчаннях "Захід-2017" вертоліт вистрілив в зону, де знаходилися люди – ЗМІ

"Іхтуттоженєт": РФ намагалась залучити бойовиків з Донбасу до навчань "Захід-2017"

"Схожі на підготовку до великої війни": у НАТО прокоментували навчання "Захід-2017"

Путін проінспектує навчання "Захід-2017"

"Захід-2017": У Міноборони Білорусі розповіли, коли війська РФ покинуть країну

Грібаускайте про навчання "Захід-2017": Ми готові, як ніколи раніше