Церемоніал вшанування загиблих героїв
Церемоніал вшанування загиблих героїв 5 канал

Так вшановують військових у США: родинам полеглих бійців ЗСУ передали прапори з іменами

Читайте по-русски
В Україні таке вшанування провели вперше

Новий недержавний церемоніал вшанування загиблих героїв. Родинам полеглих у російсько-українській війні захисників передали прапори шани з іменем загиблого.

Такий церемоніал не новий у світі. Саме так вшановують полеглих американських військових. Однак в Україні таке вшанування провели вперше – у Дніпрі на алеї Героїв. Хоч ідею і запозичили, проте адаптували до українських реалій.

Ветеранські організації розробили прапор шани у кольорах та із символами козацтва. Саме його, згідно з церемонією, армійці мають підняти, здолати з ним кілька кілометрів та передати рідним загиблого героя. Ветерани російсько-української війни сподіваються – така традиція приживеться в Україні.

"Розробленого комплексу вшанування пам’яті загиблих героїв не існує. Було декілька концепцій, ми проводили дуже багато всеукраїнських форумів. Тому доречно, що ветерани області, ветерани України долучилися до цього церемоніалу", – говорить Іван Начовний, ветеран АТО.

"Ще два роки тому з’явилась думка створити цей церемоніал, з’явилась після того, як ми поспілкувались з американцем Джорджем Луцем. Він сам є батьком загиблого. 15 років тому він втратив свого сина – це морський піхотинець. Він загинув 15 років тому в Іраку, його батько вирішив, що пам’ять його сина має бути вшанована. Розробив концепцію церемоніалу і з тих пір є певні цифри, за весь час в Сполучених Штатах прийняли участь в церемоніалі більше 50 тисяч осіб і вони пробігли близько 250 тисяч миль", – каже Олександр Каховський, керівник оргкомітету з розробки церемоніалу "Шануй та пам'ятай".

Нагадаємо, до дня Збройних сил України на Харківщині вшанували батьків загиблих воїнів. Нагрудний "Знак пошани" Міністерства оборони отримали понад три десятки рідних, які втратили дітей на війні. Це нагорода за виховання відважних людей, приклад яких надихає інших військових.

Попередній матеріал
За рік серце пацієнта зупинялося 6 разів: у Львові провели успішну трансплантацію – відео
Наступний матеріал
Оркестр військово-повітряних сил України виконав "Щедрика" біля головної ялинки Вінниці
Loading...

Україна вшанувала ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – спогади ветеранів Чорнобиля

Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – включення

Річниця трагедії: в Одесі вшанували пам'ять загиблих унаслідок пожежі в економічному коледжі

Панахида за жертвами Голодоморів за участі Петра та Марини Порошенків

В Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів

Річниця Революції Гідності: кияни вшановують Героїв Небесної Сотні