112.ua

Симоненко позивається до суду щодо скасування заборони КПУ

  Читайте по-русски
  Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін

  У прес-службі Окружного адміністративного суду міста Києва повідомили, що там зареєстрували провадження у справі за позовом Петра Симоненка та Комуністичної партії України до Міністерства юстиції.

  "Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Петра Симоненка та Комуністичної партії України до Мін'юсту", – йдеться у тексті повідомлення.

  Там додали, що справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

  Таким чином, позивачі просять суд скасувати наказ Мін'юсту від 23 липня 2015 року, яким було затверджено Правовий висновок Комісії з питань дотримання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їхньої символіки" щодо невідповідності діяльності, найменування та символіки Комуністичної партії України вимогам цього закону.

  Як повідомляв 5.UA, на цей час політична діяльність Компартії України заборонена наказами Міністерства юстиції як така, що не відповідає законові про декомунізацію, хоча сама партія юридично не ліквідована і залишається в реєстрі партій України. 2015 року КПУ була заборонена рішенням Окружного адмінсуду Києва, але рішення суду про заборону партії досі не набуло чинності – розгляд її апеляційної скарги в Київському апеляційному адмінсуді був тоді ж зупинений в очікуванні на рішення КСУ за поданням групи депутатів щодо конституційності "закону про декомунізацію", на підставі якого її забороняли. 16 липня 2019 року Конституційний суд визнав конституційним закон про декомунізацію.

  Попередній матеріал
  В Єгипті вперше за сто років відреставрують саркофаг Тутанхамона
  Наступний матеріал
  На окрузі Гончаренка жінці загрожує покарання за купівлю голосів
  Loading...

  Дружба шакалів: як СРСР допоміг Гітлеру підготуватися до Другої світової війни

  "ЗА ЧАЙ.COM": активіст, який пережив у 2018 три замахи, – одесит Сергій Стерненко на "5 каналі"

  У Донецьку на з'їзді "Компартії" пролунав вибух – що відомо